Słowa Benedykta XVI lekceważone przez polskich księży! Oburzająca treść podręcznika do religii

Słowa Benedykta XVI lekceważone przez polskich księży! Oburzająca treść podręcznika do religii Źródło: YouTube - publicystykatvp

Benedykt XVI przez wielu traktowany jest jako papież, który wygłosił wiele ważnych, a wręcz przełomowych tez. Okazuje się jednak, że nie wszyscy duchowni uważają je za zgodne z prawdą. Część z nich stara się nawet zaprzeczyć twierdzeniom Josepha Ratzingera.

Benedykt XVI został wybrany na przywódcę Kościoła po śmierci Jana Pawła II. Jego pontyfikat dobiegł końca w 2013 roku. Wiele osób twierdzi, że niemiecki duchowny wygłosił wiele ważnych zdań, które mogą za jakiś czas być uznawane za przełomowe dla całej wspólnoty. Jego liberalną politykę kontynuuje teraz papież Franciszek. 

Wygląda jednak na to, że nie każdemu podobają się poglądy wyrażane niegdyś przez papieża. Duchowni zazwyczaj uważają nauki najważniejszego kapłana za niepodważalną świętość, tym razem jednak jest inaczej. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że dotyczą one wyjątkowo kontrowersyjnego tematu, który od wiele lat dzieli osoby związane z religią. Sytuacja oburzyła wielu prostych obywateli.

Benedykt XVI lekceważony przez polskich księży

Wielką dezorientację wśród Polaków wywołały wieści o zawartości jednej z książek do nauczania religii w szkołach ponadgimnazjalnych. Zazwyczaj podręczniki przeznaczone dla starszych uczniów zawierają odpowiedzi na trudniejsze tematy, jednak zdaniem wielu tym razem zostały przekroczone wszelkie granice. Jedno z wydań wywołało szczególne kontrowersje.

W podręczniku "W blasku Bożej prawdy" pojawiają się zdania dotyczące masturbacji oraz antykoncepcji. Z książki dowiadujemy się, że "masturbacja jest groźniejsza od bomby atomowej", a także że "kobieta, która stosuje antykoncepcję, robi ze swojej macicy śmietnik". Skandaliczne jest także zdanie o używaniu prezerwatyw, które zdaniem autorów mogą prowadzić do zapaleń prącia.

Społeczeństwo zareagowało na wiadomości zawarte w podręczniku wielkim oburzeniem. Trudno jest wierzyć w tezy zawarte w książce w sytuacji, gdy dawno zaprzeczyli im naukowcy. Jeszcze większą złość wywołuje fakt, że słowa te kierowane są do osób wchodzących w dorosłe życie, które mogą nabrać przekonania do błędnych informacji.

Autorzy podręcznika zaprzeczają tezom, które wygłaszał Benedykt XVI

Wiadomości, które przekazywane są w podręczniku do religii stoją w sprzeczności z tym, co przed laty mówił papież Benedykt XVI. Głowa Kościoła wypowiadała się niegdyś o antykoncepcji w zupełnie innym tonie.

- Używanie prezerwatyw jest pierwszym aktem odpowiedzialności, pierwszym krokiem na drodze ku bardziej ludzkiej seksualności - twierdził w czasie swojego pontyfikatu niemiecki duchowny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprawą zajął się już Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

- Oświadczamy, że w tej sprawie złożymy dzisiaj zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Będziemy domagać się ścigania księży katechetów, którzy na terenie całego kraju prezentowali dzieciom rasistowskie i homofobiczne treści zawarte w podręczniku oraz urzędnikom, którzy ten skandaliczny podręcznik zatwierdzili - czytamy we wpisie organizacji na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  2. Michał Szpak ma dziewczynę? Gwiazdor pokazał się z piękną blondynką. Razem wyglądają BAJECZNIE!
  3. Gigantyczna wpadka w "M jak miłość"! Przejdzie do historii jak śmierć w kartonach
  4. Setki tysięcy Polaków nie dostaną 13 emerytury. Jest już projekt ustawy o tym, komu się NIE NALEŻY
  5. Nie żyje gwiazda seriali Polsatu. Przed śmiercią nagle zmieniła testament, wielkie poruszenie!

źródło: Mamadu

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News