"Każdy z nas odejdzie". Wierni modlą się za Benedykta XVI

"Każdy z nas odejdzie". Wierni modlą się za Benedykta XVI

Benedykt XVI jest już bardzo stary, a jego zdrowie podupada. Georg Ratzinger zaznacza, że ze zdrowiem jego krewnego jest coraz gorzej i apeluje o modlitwy za spokojną śmierć byłej głowy kościoła. Watykan zaprzecza tym plotkom, jednak wierni i tak modlą się za zdrowie papieża. Polscy katolicy postanowili wspomóc Benedykta swoją modlitwą.

Benedykt XVI nie udziela jasnych informacji dotyczących stanu swojego zdrowia. Mężczyzna zaznacza jednak, że jest już bardzo stary i wszelakie schorzenia, które go dotykają coraz bardziej, każą mu myśleć o śmierci.

Benedykt XVI słabnie w oczach

Jak powiedział sam papież, nie czuje się już na tyle dobrze, jak przed laty. W wywiadzie z włoskimi mediami, duchowny w jasnych słowach zaznaczył, że coraz bliżej mu do pożegnania się z życiem. - To wielka łaska dla mnie, że jestem otoczony na tym ostatnim odcinku drogi, niekiedy trochę męczącym, przez taką miłość i dobroć, jakich nie mógłbym sobie wyobrazić - mówił. Bardziej bezpośredni w swoich słowach jest brat papieża. Ksiądz Georg Ratzinger zaznacza, że koniec rodu Ratzingerów jest coraz bliższy - Mój brat choruje na postępujący paraliż. Najbardziej niepokojące jest to, że paraliż może dotrzeć aż do jego serca i to może się szybko skończyć Modlę się każdego dnia, prosząc Boga o łaskę dobrej śmierci, w dobrym momencie, dla mnie i dla mojego brata. Obaj mamy to wielkie pragnienie  - ujawnia w rozmowie z Neue Post. Zaznaczamy jednak, że jego doniesienia stoją w sprzeczności z informacjami dochodzącymi z oficjalnych źródeł. Głosy modlitwy nie nikną, a pełni wsparcia dla mężczyzny są także wierni z Polski.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polacy modlą się za papieża

Wśród głosów polskich internautów nie brakuje wielkiego wsparcia i modlitw wiernych płynących do Benedykta XVI. Polacy wypisują w internecie intencje, w których modlą się dla papieża - Łaski zdrowa dla Ojca Świętego! - Każdy z nas odejdzie. Boże, miej go w swojej opiece - Szkoda Benedykta, był dobrym papieżem, niech jeszcze pożyje. Będę prosić o jego zdrowie - Pozostaje nam tylko modlić się o dużo zdrowia Jak widać, niemiecki papież był kochany przez polskich wiernych. Czy modlitwy pomogą?
ZOBACZ TAKŻE
  1. Wassermann aż się zagotowała! Tusk wbił ją w ziemię jak kiepa 
  2. Katolicy przecierają oczy ze zdumienia! Oto co Jaruzelski zrobił przed śmiercią 
  3. Andrzej Duda błaga PiS o pomoc. Wyborcy podzieleni jak nigdy 
  4. Znaki zodiaku, które są największymi kłamczuchami. Cała prawda
  5. Pitbull nie ma szans na dom? Wszystkie psy zostały adoptowane, tylko nie...
  Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu