Poruszenie w Watykanie. Emerytowany Benedykt XVI przerywa milczenie ws. pedofilii w Kościele

Poruszenie w Watykanie. Emerytowany Benedykt XVI przerywa milczenie ws. pedofilii w Kościele Źródło: fot.youtube.com/Cooperatores Veritatis

Benedykt XVI zabrał głos w bolesnej dla wspólnoty chrześcijańskiej sprawie pedofilii w Kościele katolickim. Znany z konserwatywnych poglądów emerytowany papież rozpisał się w tym temacie tuż po lutowym szczycie ws. pedofilii, zwołanym przez papieża Franciszka. Dziś doczekał się mocnej polemiki we włoskiej prasie.

Benedykt XVI nie przestaje angażować się w życie Kościoła. Emerytowany papież ocenił na łamach niemieckiego, teologicznego miesięcznika "Klerusblatt" co jego zdaniem jest przyczyną pedofilii wśród duchownych.

Benedykt XVI o kryzysie pedofilii w Kościele. "To skutek rewolucji seksualnej w 1968 roku"

Niemiecki duchowny twierdzi, że kryzys w Kościele i samo zjawisko pedofilii wśród duchownych jest skutkiem rewolucji seksualnej, datowanej przez Benedykta XVI na 1968 rok. Po tym czasie Kościół stał się bezbronny wobec "moralnego zgorszenia", o czym rozpisał się w teologicznym miesięczniku.

- W ciągu dwudziestolecia między 1960 a 1980 r. poprzednie standardy normatywne dotyczące seksualności całkowicie upadły i narodziła się nowa normatywność, która była przedmiotem wypracowanych prób rozłamu [...] Katolicka teologia moralna doznała upadku, który uczynił Kościół bezbronnym wobec zmian w społeczeństwie - pisał Joseph Ratzinger.

"Coriere della Serra": "Pedofilia miała miejsce w Kościele już znacznie wcześniej"

Refleksje niemieckiego papieża emeryta wywołały dyskusję we włoskich mediach. Do słów Ratzingera odnosi się dziś "Corriere della Serra". Prasa dywaguje, czy aby wyrazista krytyka Benedykta XVI nie jest przytykiem do działań papieża Franciszka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Watykanistka "CdS" przypomina w dłuższym wywodzie, że zjawisko pedofilii sięga w Kościele na wiele lat przed wspomnianą rewolucją seksualną roku 1968, czego najlepszym dowodem są statystyki odnośnie pedofilii w amerykańskim Kościele w Pensylwanii.

Zdaniem Benedykta XVI nagonka na księży i "przeszczep" pedofilii do Kościoła to skutek ideologii hipisowskiej. To przez nią duchowni zaczęli przejawiać zabronione przez Kościół zachowania homoseksualne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 102-letnia polska aktorka zmarła i zostawiła ogromny majątek. Kwota wbije was w fotel. Taka fortuna to marzenie każdego Polaka!
  2. Tragedia w rodzinie gwiazdy TVP! Straszna choroba zaatakowała jej matkę. Choruje na nią 20 milionów Polaków
  3. Mało kto o tym wiedział. Największy hit Zenka Martyniuka napisała nauczycielka
  4. Huczy w całej Wlk. Brytanii. Jest oficjalne oświadczenie ws. romansu księcia, gdy Kate była w trzeciej ciąży
  5. Pani Stefania ma 101 lat i walczy w sądzie o swoje prawo. Chcieli odebrać jej mieszkanie
  6. To już szaleństwo! Dyrektor nasłał na protestujących nauczycieli służby

źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News