Wygląd Benedykta XVI przeraża! Wstrząsające zdjęcia z Watykanu
Wiadomości Pikio - 22 Grudnia 2018

Wygląd Benedykta XVI przeraża! Wstrząsające zdjęcia z Watykanu

Benedykt XVI zdecydował się przejść na papieską emeryturę na początku 2013 roku. Chociaż podobna sytuacja nie miała miejsca od wieków, biskup Rzymu był przekonany o słuszności swej decyzji. Opublikowane właśnie przez przedstawicieli Stolicy Apostolskiej zdjęcia mogą potwierdzać tezę, według której papież zdecydowanie podupadł rzeczywiście na zdrowiu.

Benedykt XVI rzadko pojawia się już w medialnych przekazach. Próżno szukać także nowych fotografii duchownego, który został oczywiście zastąpiony przez Franciszka już prawie 6 lat temu. Coraz częściej mówi się więc o pogarszającym się rzekomo stanie zdrowia 91-latka i teza ta zdaje się niestety mieć potwierdzenie w rzeczywistości.

Jak czuje się obecnie Benedykt XVI?

W październiku tego roku Benedykt XVI miał pojawić się na uroczystości kanonizacyjnej Pawła VI, czego ostatecznie nie zrobił. Jego współpracownicy tłumaczyli wówczas, iż nie jest po prostu "tak rześki jak kilka miesięcy temu". Co ciekawe, do sieci trafiły niespodziewanie nowe fotografie emerytowanego papieża ze swym następcą. Franciszek zdecydował się bowiem odwiedzić poprzednika, aby złożyć mu bożonarodzeniowe życzenia oraz wręczyć specjalny prezent. Duchowni znaleźli nieco czasu, aby porozmawiać i wymienić się uprzejmościami. Ich spotkanie odbyło się przy ważnym symbolu, jakim jest wieniec adwentowy. Fakt, iż zdjęcia z tego wydarzenia rzeczywiście zostały przekazane opinii publicznej, może zaskakiwać. Tym razem nie chodzi jednak jedynie o obecność na fotografiach dwóch żyjących papieży - jednego emerytowanego, a drugiego obecnie pełniącego swą posługę.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Dziecko RossmannaRossmann powinien to nagłaśniać! Kosmetyki niebezpieczne dla dzieci w sprzedażyCzytaj dalej
Warto bowiem wspomnieć, iż żadne zdjęcia Benedykta XVI nie zostały udostępnione internautom od prawie pół roku. Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia zdecydowano się jednak najwyraźniej zrobić katolikom ten wyjątkowy prezent.

Nowe zdjęcia papieża Benedykta XVI zaskakują

Uwagę użytkowników sieci przyciągnął jednak głównie wygląd papieża-emeryta. Chociaż na zdjęciach widzimy go uśmiechniętego, trudno jest ukrywać, że bardzo schudł. Ma już także ewidentne problemy z poruszaniem się, z którymi pomóc ma specjalna laska. Zdaje się jednak, iż kłopoty ze zdrowiem fizycznym nie wpłynęły jednak na jasność umysłu Benedykta XVI. Z chęcią odbył bowiem z następcą dość długą rozmowę. Jest to bez wątpienia dobra wiadomość, gdyż papież przez wielu katolików był przez lata uznawany za ponadprzeciętnego intelektualistę i myśliciela.Benedykt XVI Fot. Vatican MediaBenedykt XVI Fot. Vatican MediaBenedykt XVI Fot. Vatican MediaBenedykt XVI Fot. Vatican MediaZOBACZ TAKŻE:
  1. Ile zarabia Małgorzata Foremniak? Zarobki ma bajeczne
  2. Szelągowska z partnerem. Fani OSŁUPIELI widząc kim on jest
  3. STRASZNA ŚMIERĆ partnera i ojca córki Wojciechowskiej!
  4. Cała Polska go szukała! Skatował psy i je zakopał, pójdzie siedzieć?
  5. Rydzyk w panice podjął desperacki krok. Zakonnik ma nóż na gardle
  6. Ma 80 lat. Mieszkała w starym zniszczonym szałasie. W ciągu 6 dni odmienili jej życie
ZAMIANA
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News