Benedykt XVI nie może już nawet chodzić. Franciszek przyjechał go pożegnać

Benedykt XVI nie może już nawet chodzić. Franciszek przyjechał go pożegnać Źródło:

Odejście Benedykta XVI na papieską emeryturę zaskoczyło świat i zrodziło miliony spekulacji na temat stanu zdrowia papieża. Ostatnio przyjechał do niego papież Franciszek, Benedykt XVI nie jest już w najlepszym stanie.

91-letni papież emeryt zrezygnował ze swoich obowiązków, gdy poczuł, że nie jest już na siłach ich wykonywać. Papież Franciszek zapowiadał to samo, ale ostatecznie na razie na emeryturę nie przechodzi, przeciwnie, cieszy się ogromną energią. Aktualnie w okresie Wielkiej Nocy papież Franciszek stara się wychodzić do ludzi, odwiedził również z tej okazji swojego poprzednika. Niestety, z byłym papieżem nie jest najlepiej.

Benedykt XVI nie czuje się dobrze

Starość to ciężki kawałek chleba, widać wyraźnie, jak bardzo dała się we znaki Benedyktowi XVI. Można powiedzieć, że Franciszek przyjechał go pożegnać, nie wiadomo bowiem, jak długo jeszcze były papież zostanie z nami na tym świecie. Papież Benedykt w ogóle nie przypomina już z siebie z czasów pontyfikatu. Znacznie schudł, starość zebrała swoje żniwo, widać, że ma problemy nawet z chodzeniem, praktycznie się nie porusza. Nic dziwnego, że refleksje o pożegnaniu papieży pojawiają się dosłownie same z siebie. Nawet Watykan utrzymuje, że Benedykt nosi na barkach ciężar swojego wieku. Papież Franciszek spędzi z poprzednikiem nie tylko te ważne dni przed Wielkanocą, ale również przyjedzie do niego na jego urodziny, które przypadają na 16 kwietnia. W kwietniu do emerytowanego papieża ma przyjechać jego starszy o trzy lata brat ksiądz Georg Ratzinger, mieszkający w Niemczech.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. Błaszczykowski chciał popełnić samobójstwo. Niewyobrażalny dramat
  2. Co się dzieje? Premier Izraela w szpitalu, wykończyli go wrogowie
  3. Znany lek zniknął z aptek. Korzystała z niego większość z nas
Źródło: tvn24.pl  
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News