benedykt xvi
fot.youtube.com/ Cooperatores Veritatis
Mateusz Wysokiński - 6 Grudnia 2018

Katolicy są w szoku! Benedykt XVI przewidział przyszłość

Benedykt XVI przewidział wielkie kryzysy kościoła katolickiego? Teologowie doszli do publikacji niemieckiego duchownego z 1969 roku, w której to zapowiada kruszenie się struktur kościelnych. Naukowcy są w szoku, jak papież przed laty trafnie oszacował przyszłość Kościoła.

Benedykt XVI już na zawsze pozostanie jednym z najbardziej kontrowersyjnych papieży w historii kościoła katolickiego. Emerytura duchownego, jak też jego wojenna przeszłość po dziś pozostają tematami, które elektryzują opinię publiczną i wiernych. Była głowa Kościoła była także wybitnym naukowcem i teologiem. W tekście jednego z przemówień duchownego z lat 60. napotkać możemy niepokojącą prognozę, dotyczącą Kościoła katolickiego. Jak się okazało, ówczesny profesor teologii z Monachium idealnie 'wywróżył' przyszłość, jaką czeka Kościół Katolicki. Wierni są w szoku.

Benedykt XVI wróżbitą?

O wypowiedzi Benedykta XVI z anteny radiowej stacji Hessian Rundfunk przypomniały sobie ostatnio niemieckie media. Przyszły papież w wywiadzie z chadecką rozgłośnią zapowiadał, że w ciągu najbliższych kilku lat może dojść do całkowitej przemiany w strukturach Kościoła, które mogą nawet doprowadzić do zmniejszenia liczby jego wyznawców. -Z obecnego kryzysu wyłoni się Kościół jutra – Kościół, który stracił wiele. Będzie niewielki i będzie musiał zacząć od nowa, mniej więcej od początku. Ponieważ liczba jego zwolenników maleje, więc straci wiele ze swoich przywilejów społecznych – mówił niemiecki duchowny w 1969 r.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Kuba WojewódzkiKuba Wojewódzki ukrywał to przez lata! Teraz odkrył się przed światemCzytaj dalej

Czy Kościół czeka prawdziwy wstrząs?

Oprócz tej przepowiedni, ówczesny ksiądz profesor teologii zapowiedział, że Europa będzie się stopniowo laicyzować, a kościół utraci wiele świątyń, które z racji braku zainteresowania będą musiały się zamknąć. Przyszły papież zdecydował się w trakcie tamtej rozmowy "przewidywać" jakie zmiany będzie musiał podjąć Watykan, aby dalej mógł funkcjonować -Kościół będzie wspólnotą bardziej uduchowioną, niewykorzystującą mandatu politycznego, nieflirtującą ani z lewicą, ani z prawicą. To będzie trudne dla Kościoła, bo ów proces krystalizacji i oczyszczenia będzie kosztować go wiele cennej energii. To sprawi, że będzie ubogi i stanie się Kościołem cichych - mówił późniejszy papież. Czy przepowiednie Ojca Świętego sprawdzą się i Kościół Katolicki będzie musiał całkowicie zerwać ze swoim wizerunkiem? Czas pokaże.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kurdej-Szatan wbija szpile w koleżankę z planu! Wyjawia kulisy „M jak Miłość”, zapamiętamy je długo
  2. Ile zarabia Karolina Szostak? Zarobki szokują
  3. Doda zdradziła swój sekret. Rozrywa serce, zwłaszcza starszym ludziom
  4. Jak wygląda badanie ginekologiczne? Krok po kroku
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
Anna LewandowskaAnna Lewandowska i sekrety jej bogactwa. Czego możecie jej pozazdrościćCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News