Papież Franciszek prosi o modlitwę za siebie i Benedykta XVI. Co się dzieje?!

Papież Franciszek prosi o modlitwę za siebie i Benedykta XVI. Co się dzieje?! Źródło: Wikipedia

Benedykt XVI przeszedł na papieską emeryturę 28 lutego 2013 roku. Duchowny w ostatnim czasie miał niestety znacząco podupaść nad zdrowiu, co niezwykle martwi licznych wiernych. Katolicy z całego świata zaczęli szczególnie zastanawiać się, co dzieje się z kapłanem, kiedy Franciszek poprosił o modlitwę w swojej i jego intencji.

Benedykt XVI rozpoczął swą papieską posługę 19 kwietnia 2005 roku. Na stanowisku pozostał przez prawie 8 lat i abdykował w bardzo sędziwym wieku, jako 86-latek. Oficjalnymi powodami rezygnacji kapłana z biskupstwa w Rzymie miały być problemy zdrowotne, które szczególnie dały mu się ponoć we znaki w ostatnich miesiącach.

Benedykt XVI niestety znacznie podupadł na zdrowiu

Kiedy media obiegły w okolicach Bożego Narodzenia 2018 fotografie ze spotkania Benedykta XVI z Franciszkiem, wierni byli naprawdę zmartwieni. Papież emeryt znacznie bowiem schudł, zapadł się w sobie oraz miał wyraźne problemy z poruszaniem. Próbując przejść kilka kroków, poruszał się o lasce lub podpierał się na ramieniu swego następcy.

Chociaż był to bez wątpienia poruszający, symboliczny obrazek, przestraszył licznych katolików z całego świata. Na szczęście Benedykt XVI miał zachować jasność umysłu i bez problemu odbyć z Franciszkiem dłuższą rozmowę nie tylko na temat codziennego życia oraz zdrowia, ale także kondycji współczesnego Kościoła. Kapłani złożyli sobie także serdeczne życzenia świąteczne oraz przekazali prezenty.

Zdjęcia z wyjątkowego spotkania na długo pozostały w głowie wiernych, próbujących zdobywać nowe informacje na temat Benedykta XVI. Warto zaznaczyć, że wieści o gorszym stanie zdrowia papieża emeryta docierały do katolików już wcześniej. Kardynał Giovanni Angelo Becciu, który pełni funkcję Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, już w październiku 2018 roku tłumaczył nieobecność kapłana w czasie jednej z istotnych uroczystości faktem, iż nie jest już "tak rześki jak kilka miesięcy temu".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Papież Franciszek prosi o modlitwę za siebie i Benedykta XVI

W ostatnim czasie o Benedykcie XVI publicznie wspomniał także papież Franciszek, który miał do wiernych specjalną prośbę. Katolicy mają nadzieję, że nie wygłosił jej z powodu pogarszającego się stanu zdrowia kapłana. Biskup Rzymu chciał bowiem, aby modlili się za niego samego oraz jego poprzednika. Do przekazania apelu wykorzystał ostatnią audiencję generalną.

- W najbliższy piątek będziemy obchodzili święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Módlcie się za mnie i za moją posługę, także za papieża Benedykta, aby zawsze i wszędzie utwierdzał braci w wierze - powiedział Franciszek, którego słowa bardzo szybko obiegły media z całego świata.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ekonomistka nie ma wątpliwości. Każdy emeryt w Polsce powinien przeczytać te słowa
  2. Niesamowity sondaż. Koalicja Europejska WYGRYWA z Prawem i Sprawiedliwością
  3. To dlatego Kaczyński wysyła swoich ludzi do Brukseli? "Wielka ucieczka"
  4. Dwa razy sprawdziliśmy, kto jest żoną członka zarządu TVN. Bo za pierwszym razem nie mogliśmy uwierzyć
  5. Sprawdziliśmy ile zarabiają aktorzy M jak Miłość. Nasza dziennikarka była wstrząśnięta

Źródło: Deon

 

Następny artykuł