Pokazali, jak wygląda teraz Benedykt XVI. Gdy zobaczycie te zdjęcia, popłaczecie się

Pokazali, jak wygląda teraz Benedykt XVI. Gdy zobaczycie te zdjęcia, popłaczecie się Źródło: Screenshot z youtube.com/EWTN

Benedykt XVI od dawna ma problemy zdrowotne i rozpisują się na ten temat wszystkie ogólnoświatowe media. Do sieci trafiły właśnie aktualne zdjęcia emerytowanego suwerena Watykanu, który ukończył niedawno 92 lata. Widok jest niesamowicie przykry i wyciska łzy z oczu.

Benedykt XVI bardzo zmienił się w przeciągu zaledwie kilku lat - odkąd postanowił przejść na emeryturę, a swoją funkcję przekazać następcy - Franciszkowi I. W Internecie pojawiły się fotografie, które wstrząsnęły użytkownikami sieci.

Benedykt XVI zmienia się na naszych oczach. Smutny widok wyciska łzy z oczu

Papież Benedykt XVI do dzisiaj wzbudza ciekawość wiernych, a także obserwatorów Watykanu. Wszystko z powodu swojego tajemniczego odejścia w 2013 roku, kiedy to zdecydował się zrezygnować ze swojej funkcji papieskiej. W Internecie możemy znaleźć tysiące teorii spiskowych, według których odejście papieża zostało wymuszone przez innych hierarchów, którym nie podobały się jego mocno tradycyjne poglądy. Oficjalnie prawda jest jednak inna i nie budzi już takich emocji.

 - Uświadomił sobie, że nie ma już sił do rządzenia Kościołem i podjął słynną i szlachetną decyzję o rezygnacji. Benedykt XVI nie był już w stanie sprawować swojego urzędu - wyznał kard. Angelo Becciu w rozmowie z Vatican News.

Dzisiaj władzę w Watykanie i Kościele Katolickim sprawuje Franciszek, który od pierwszego dnia stał się bardzo popularny w mediach dzięki swojemu odważnemu nazywaniu grzechów Kościoła "po imieniu".

Papież senior Benedykt XVI ma już 92 lata, a więc wiek, w którym organizm powoli zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Na świeżo opublikowanych zdjęciach wyraźnie widać, że papież nie czuje się zbyt dobrze, a doniesienia o jego stanie zdrowia są prawdziwe. Grymas na twarzy i przygarbiona postura sugerują, że duchowny naprawdę nie czuje się najlepiej. Smutna fotografia z pewnością wyciśnie łzy wielu wiernych, jest bowiem niesamowicie przygnębiająca. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kondycja zdrowotna Benedykta XVI

Benedykt XVI ma także coraz poważniejsze problemy z chodzeniem. Widać, że porusza się bardzo powoli i ostrożnie. Zdaniem opiekunów papieża, a także bliskich jego współpracowników, nadal trzyma się jednak świetnie i pomimo swojego sędziwego wieku jest "sprawny" zarówno fizycznie, jak i umysłowo.

 - Mimo postępującego wieku, 91 lat [wypowiedź sprzed roku - przyp. red.], Benedykt XVI zachowuje sprawność - powiedział dla Vatican News kard. Angelo Becciu.

  1. Beata Kozidrak wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami"? Iwona Pavlovic powiedziała całą prawdę. To wyznanie wami wstrząśnie
  2. Małgorzata Kożuchowska jest w drugiej ciąży? Fani nie mają wątpliwości. To zdjęcie mówi wszystko
  3. Dantejskie sceny w Lidlu. Ludzie oszaleli, zdjęcie ze sklepu wprawi was w osłupienie
  4. Jackowski twierdzi, że Polska będzie musiała spłacać ogromne pieniądze. Jeśli ta wizja się spełni, to oznacza tragedię
  5. Roksana Węgiel w sukience z lateksu na Wielkiej Gali Gwiazd. Wszyscy patrzyli tylko na 14-latkę
  6. Tragedia po koncercie popularnego zespołu disco polo. Była nieprzytomna, nie oddychała
  7. To już oficjalne: pensja minimalna pójdzie w górę. Spora podwyżka dla miliona Polaków, wiemy od kiedy

Źródło: Deon

Następny artykuł