Z Benedyktem XVI jest źle. Ale przekazał słowa, które Kaczyński musi usłyszeć
Karol Zaborowski - 1 Maja 2018

Z Benedyktem XVI jest źle. Ale przekazał słowa, które Kaczyński musi usłyszeć

Benedykt XVI wprawił świat w osłupienie, kiedy 25 maja 2013 roku odszedł ze stanowiska jako pierwszy papież od XIII wieku. Od tego czasu minęło już 5 lat, a Joseph Ratzinger mocno podupadł na zdrowiu. Zdjęcia papieża, które obiegają świat, nie nastrajają optymistycznie. 

Benedykt XVI ciężko chory

Już od pewnego czasu mówi się o poważnym stanie papieża. Media zaczęły rozpisywać się na ten temat po wpisie Piotra Studnickiego, który opublikował na Twitterze smutny wpis. Ksiądz  prosi o modlitwę za Benedykta XVI. Według bawarskich gazet, były suweren Watykanu opada z sił. Benedykt XVI zmaga się z trudnościami z chodzeniem, pogarsza się także jego wzrok i słuch. Niestety, Joseph Ratzinger nie może już odprawiać mszy czy nawet samodzielnie stać. Coraz gorszy stan zdrowia duchownego to główny powód, dla którego zrezygnował ze stanowiska.

Jarosław Kaczyński ale i inni. Każdy, kto ma władzę powinien o tym pamiętać

Według Benedykta XVI ludzie często zapominają o tym, aby kierować się przede wszystkim moralnością i racjonalnością. Dotyczy to tym bardziej osób sprawujących władzę. W swoich słowach mówi o tym, że prawo często staję się tylko wyznacznikiem tego, co zawarte jest w ustawach. Zapominając, czym tak naprawdę powinno się kierować.- Prawo pisane często przeważa nad sprawiedliwością. Pod wpływem nacisków władzy ustawodawczej (w Polsce Sejmu i Senatu - przyp. red.), prawo staje się wyłącznie tym, co zawarte w ustawach. W tej sytuacji przepisy coraz częściej odbiegają od moralności i od racjonalności - a to właśnie one powinny być głównymi celami prawa - powiedział Według części internautów w szczególności nasz rząd oraz politycy powinni wziąć sobie te słowa do serca. Zgadzają się, że biurokracja często przeważa nad racjonalnością.- Popieram PiS, ale Kaczyński i Morawiecki naprawdę powinni sobie wziąć te słowa do serca. Wtedy Polska byłaby dużo lepszym krajem - napisał jeden z internautów Rządzący nie mogą zapominać o tym, że głównym założeniem prawa jest sprawiedliwość. Papież przyczynę problemów obecnych państw widzi właśnie w zatraconej moralności i racjonalności. Za bardzo polegamy na sztywnych ustawach zamiast na tym, co dyktuje nam rozum. Każda sprawa jest inna i trzeba do każdej podejść indywidualnie.Zobacz także:
  1. Pierwsza komunia święta tylko dla wybranych. Księża nie dopuszczają chorych dzieci
  2. Ewangelia opisuje, jak ma wyglądać Sąd Ostateczny. Ale mało kto o tym wie
  3. Jan Paweł II zapłakał i błagał o ratunek. Miał przerażającą wizję tego, co stanie się z Polską
komorka_pixabay8 codziennych nawyków, które mogą powodować raka [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
radwanska14 gwiazd, które nie wstydzą się Jezusa [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News