Pojawił się zwiastun filmu o Benedykcie XVI i Franciszku. Internauci mają zastrzeżenia co do obsady głównych ról

Pojawił się zwiastun filmu o Benedykcie XVI i Franciszku. Internauci mają zastrzeżenia co do obsady głównych ról Źródło: screen youtube.com/Netflix Polska

Benedykt XVI to jeden z głównych bohaterów filmu, który ukaże się na platformie Netflix. Wielu internautów ma wątpliwości co do obsady tej produkcji.

Benedykt XVI swoją decyzją o odejściu na papieską emeryturę wywołał niemałe zaskoczenie wśród milionów wiernych na całym świecie, a sytuacja, w której mamy dwóch papieży, praktycznie nie miała miejsca wcześniej. Nie da się ukryć, że te wydarzenia to bardzo wdzięczny temat, jeżeli chodzi o scenariusz filmowy.

Właśnie został wypuszczony pierwszy zwiastun filmu "Dwóch Papieży", a wraz z nim dowiedzieliśmy się kolejnej porcji informacji zarówno dotyczących fabuły produkcji, jak i jej obsady, która wzbudziła szok wśród wielu internautów. Chodzi dokładniej o aktorów, którzy wcielą się w tytułowe postaci.

Hanibal Lecter jako Benedykt XVI

Anthony Hopkins jest aktorem, który doskonale znany jest wszystkim miłośnikom kina. To w końcu on stworzył kreację doktora Hanibala Lectera, który lubował się w ludzkim mięsie. Jego rola w filmie "Milczenie Owiec" została doceniona na całym świecie i aktor otrzymał za nią nawet statuetkę Oscara.

Teraz Hopkins wcieli się w postać Benedykta XVI, ale wielu internautów wciąż pamięta go z jego poprzednich ról, które potrafiły być naprawdę makabryczne i wprost psychopatyczne. Natomiast teraz aktor ma zagrać głowę Kościoła katolickiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W postać Franciszka wcieli się Jonathan Pryce, który już nie jest tak znany w naszym kraju ze względu na swoje role filmowe, ale fani serialu HBO pod tytułem "Gra o tron" na pewno rozpoznają go bez problemu. Wszystko dlatego, że wcielił się tam w postać Wielkiego Wróbla, który pod pewnymi względami bardzo przypomina papieża Franciszka.

Oboje są bardzo oddani swojej wierze i często wypowiadają się na temat ubóstwa wśród osób duchownych. W końcu sam Wielki Wróbel nie miał nic, a papież Franciszek znany jest ze swojej niechęci wobec splendoru i przepychu. Jednocześnie postać aktora z serialu jest fanatykiem religijnym, który tworzy swoją własną armię, która nie boi się zabijać w imię swoich bogów.

Dzisiaj grzeje: 1. Internauci zobaczyli jedną z par na pogrzebie Piotra Woźniaka-Staraka. W komentarzach zawrzało, "Brak szacunku dla zmarłego"
2. Ile zarabiał Piotr Woźniak Starak? Zarabiał fortunę, w pełni zasłużenie

Wielu internautów uważa, że ta obsada absolutnie nie była przypadkowa i reżyser celowo osadził w tytułowych rolach aktorów, którzy wszystkim tak mocno się kojarzą z zupełnie innymi postaciami, które nie za bardzo pasują do obrazu papieskiego. Jednocześnie taki, a nie inny wybór, może zachęcić niejednego widza do tego, aby sprawdzić jak aktorzy poradzą sobie w tych rolach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka wprawiła wszystkich w osłupienie. Ten gest wzruszył tysiące Polaków
  2. Na jaw wyszła tajemnica Piotra Woźniaka-Staraka. Tylko garść Polaków o tym wiedziała. Zbieramy szczęki z podłogi
  3. Wiadomo, kim są ofiary wybuchu w Warszawie. Do mediów wyciekły szczegóły
  4. Lekarz odbierał poród trojaczków. Przy drugim dziecku nie mógł uwierzyć własnym oczom. Miał do czynienia z wyjątkowo rzadkim przypadkiem
  5. Drugi dzień pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Zebrani spojrzeli w niebo i ujrzeli jego rodzinę

źródło: Wprost

Następny artykuł