To namiesza wśród katolików? Po latach ujawnią prawdę o odejściu Benedykta XVI

To namiesza wśród katolików? Po latach ujawnią prawdę o odejściu Benedykta XVI Źródło: Pixabay/Wengen

Benedykt XVI wciąż jest jednym z najbardziej tajemniczych przedstawicieli Kościoła Katolickiego. Kulisy abdykacji Josepha Ratzingera do dzisiaj budzą wiele wątpliwości wśród wiernych, jednak już niedługo wszystkie sekrety mogą zostać ujawnione. Nie wykluczone, że powstanie wiele kontrowersji.

Benedykt XVI swoją abdykacją zadziwił cały świat. Był to trzeci przypadek abdykacji na tronie Piotrowym, a pierwszy od blisko 600 lat. Teraz kulisy tej decyzji mają zostać ujawnione w nowym filmie słynnej platformy "Netflix". Szykuje się gwiazdorska obsada, jak i niemałe kontrowersje.

Benedykt XVI zostanie zagrany przez wielką gwiazdkę. Pojawi się także postać Franciszka

W filmie zatytułowanym "Dwóch Papieży" w rolę Josepha Ratzingera wcieli się uznany aktor. Będzie nim nikt inny jak odtwórca roli Hannibala Lectera w słynnym "Milczeniu Owiec", Anthony Hopkins, który ma na koncie również wiele innych wyśmienitych ról. To jednak nie koniec gwiazdorskiej obsady.

Kardynała Jorge Mario Bergoglio, później papieża Franciszka zagra Jonathan Pryce, który znany jest choćby z roli Don Kichota czy gubernatora w "Piratach z Karaibów". Co ciekawe, 72-letni aktor ma już na koncie rolę duchownego - zagrał kardynała w miniserialu "Wolf Hall", opowiadającym o dziejach kościoła anglikańskiego.

To jeszcze nie koniec wielkich gwiazd zaangażowanych w powstanie filmu. Reżyserem został Fernando Meirelles, znany z oscarowego "Miasta Boga". Za scenariuszem stoi Anthony McCarten, scenarzysta "Bohemian Rhapsody".

Film może wywołać skandal ujawniając tajemnice Watykanu

Środowisko katolickie może być oburzone treścią filmu. Ze wstępnej zapowiedzi fabuły wynika, że nie zabraknie skandali i odkrywania tajemnic stolicy Apostolskiej. Według wstępnego zarysu fabuły przedstawionego na portalu Filmweb wynika, że kardynał Bergoglio był tak zawiedziony działaniami kościoła, że chciał poprosić papieża o przejście na emeryturę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język - napisano na Filmweb.

Zarówno wydawca filmu (Netflix), jak i reżyser twierdzą, że scenariusz jest oparty na faktach. Katolicy na pewno będą uważnie obserwowali każdą scenę filmie.  Obraz zapowiada się bardzo kontrowersyjnie i zapewne nie każdy nie będzie zadowolony z prezentowanych w nim treści. Można się spodziewać, że wywoła jeszcze większą burzę niż "Tylko nie mów nikomu" Sekielskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie uwierzycie, jak wygląda grób Anny Jantar. Ten widok powala. Piosenkarka zasłużyła na coś lepszego
  2. 44-letnia piosenkarka JEST W CIĄŻY! Pokazała zaokrąglony brzuch i zszokowała wszystkich!
  3. Pod drzwiami znaleźli noworodka. Kiedy przeczytali list od jego matki, serca pękły im na pół
  4. Wczasowicze wstrząśnięci. Nagle z popularnego polskiego jeziora zaczęły wyłaniać się nagrobki
  5. Trudno się nie popłakać. Rozrywające serce słowa na mszy za Dawidka Żukowskiego
  6. Z samego rana media podały smutne wiadomości. Nie żyje polski piłkarz, miał tylko 43 lata
  7. Nadała córce nietypowe imię. 5-latka przechodzi teraz przez piekło, śmieją się z niej nawet dorośli
     

Źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News