Benedykt XVI fatalne wiadomości
https://www.facebook.com/movimientocienv/photos/a.107892717364860/204355621051902/?type=3
Joanna Szwalikowska - 23 Października 2020

Fatalne wiadomości o Benedykcie XVI. Pozostała już tylko modlitwa

Benedykt XVI był następcą Jana Pawła II na tronie papieskim. Od 2013 roku pozostaje jednak papieżem emerytowanym. Swoją abdykację argumentował wówczas poważnym stanem zdrowia. O jego problemach regularnie donoszą media.

Benedykt XVI wstąpił na tron papieski po śmierci Jana Pawła II. Jest on pierwszym od XV wieku papieżem, który zdecydował się dobrowolnie zrzec swojej funkcji. Joseph Ratzinger od 2013 roku pozostaje więc na emeryturze, a media regularnie powracają do tematu jego problemów zdrowotnych.

Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczećPrawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczećCzytaj dalej

Benedykt XVI w fatalnym stanie. Pozostała tylko modlitwa

Benedykt XVI w kwietniu skończył 93 lata. W mediach od dłuższego czasu regularnie pojawiają się plotki na temat poważnego stanu zdrowia emerytowanego papieża. Duchowny miałby być bardzo ciężko chory. W ostatnim czasie ponownie takie doniesienia doszły do głosu. Osobisty sekretarz Benedykta XVI, abp Georg Gänswein pilnie zaapelował do wiernych.

Sekretarz byłego papieża opublikował w mediach społecznościowych apel o modlitwę za Benedykta XVI. W swoim wpisie miał on przekazać, że 93-letni duchowny ma problemy z poruszaniem się samodzielnie. Nie jest również w stanie poprowadzić mszy świętej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

- Jego Eminencja oświadcza, że papież Benedykt XVI jest jak świeczka, która powoli i spokojnie dogasa. Jest w pokoju z Bogiem, ze sobą i ze światem, nie jest w stanie chodzić bez pomocy i nie może już odprawić mszy - czytamy we wpisie abp Gänswein'ana katolickiej stronie Movimiento CIEN na Facebooku.

Osobisty sekretarz opublikował bardzo niepokojące doniesienia na temat emerytowanego papieża. Wszystko wskazuje na to, że rzeczywiście jest on w bardzo poważnym stanie. Nawet samodzielne chodzenie sprawia mu w tej chwili trudność. Duchowny miał w swoim wpisie podkreślić również, że papież:

- Kontynuuje drogę życia z Chrystusem, którego kocha i któremu służył z taką miłością i oddaniem, iż pragnie spotkać się z nim twarzą w twarz, aby dalej mu służyć - napisał sekretarz Benedykta na Facebooku.

Jak wynika ze wpisu, emerytowany papież zdaje sobie sprawę z tego, że jego zdrowie jest w fatalnym stanie. Nie obawia się jednak swojego odejścia. Sekretarz zaapelował również do wiernych o modlitwę za duchownego.

- Módlmy się za emerytowanego papieża Benedykta XVI - napisał arcybiskup w dalszej części swojego wpisu, prosząc wszystkich wiernych o to, by poświęcili choć chwilę i wstawili się za duchownym podczas modlitwy.

Dzisiaj grzeje:

1. Lekarka z polskiego szpitala nie mogła już dłużej. Zdradziła, co się wyrabia obecnie w szpitalach

2. Policja prosi o pomoc, w polskim mieście doszło do zagadkowej śmierci. Opublikowano nagranie

3. Będą mandaty za wychodzenie z domu w całej Polsce? Policja zdradza szczegóły, trzeba wiedzieć

Benedykt XVI urodził się 16 kwietnia 1927 roku. W kwietniu bieżącego roku, obchodził swoje 93. urodziny, co czyni go najstarszym papieżem w historii. Swoją misję jako głowa Kościoła Katolickiego rozpoczął w 2005 roku, po śmierci Jana Pawła II. Kierował Stolicą Apostolską do 2013 roku, po czym abdykował.

Od tamtego momentu duchowny zaszył się w byłym klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Ogrodów Watykańskich, gdzie mieszka. Informacje o znacznym pogorszeniu się stanu zdrowia byłego papieża pojawiła się w sierpniu bieżącego roku. Według przekazanych wówczas informacji miał on zmagać się z bardzo silnymi bólami twarzy, które związane są z chorobą skóry. Jej popularna nazwa to róża.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Pitbull spędził 6 lat w schronisku. Pewnego dnia jego życie zmieniło się o 180 stopni
  3. Andrzej Duda zarażony koronawirusem. Prezydent mógł zarazić gwiazdę polskiego sportu
  4. Zapadła ostateczna decyzja ws. cmentarzy. Rzecznik rządu się wygadał, dobitne słowa
  5. Ksiądz nagle przerwał mszę i wyszedł. Gdy wrócił, wierni zamarli, chwilę później wszyscy szybko opuścili kościół
  6. Sklepy Biedronki otwarte w niedziele. Sieć znalazła sposób na ominięcie zakazu
  7. Niezwykłe odkrycie na Księżycu? NASA: "Kolejny ogromny krok dla ludzkości"
  8. Ewa przez 2 tygodnie piła sok znany z dzieciństwa i każdego dnia zauważała nową zaletę. Teraz opowiada całemu światu o kuracji

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News