Media obiegły smutne doniesienia o Benedykcie XVI, potem zapadła przeszywająca cisza. Co się dzieje z papieżem emerytem?

Media obiegły smutne doniesienia o Benedykcie XVI, potem zapadła przeszywająca cisza. Co się dzieje z papieżem emerytem? Źródło: .

Benedykt XVI jako pierwszy papież od XV wieku zrzekł się swojego stanowiska. Joseph Ratzinger przeszedł na papieską emeryturę w 2013 roku, a krótko potem świat poznał nową głowę Kościoła: papieża Franciszka. Od momentu odejścia Benedykta XVI sporo mówi się na temat jego ciągle pogarszającego się stanu zdrowia.

Benedykt XVI w momencie odejścia z urzędu nie cieszył się zbyt dobrym samopoczuciem. Media prześcigają się w kolejnych informacjach prosto z Watykanu - wiadomości ze Stolicy Apostolskiej jednoznacznie wskazują na to, że z byłym papieżem nie jest dobrze.

Benedykt XVI nie pojawia się publicznie

Były papież od dawna nie jest widywany publicznie. Osoby, które interesują się stanem zdrowia Josepha Ratzingera, zauważyły bardzo niepokojącą rzecz. Papież Franciszek zdecydował się wysłać na bezterminowy urlop arcybiskupa Georga Gaenswiena, który jest osobistym sekretarzem poprzednika obecnego papieża. Włoski portal "il Sismografo" podał do wiadomości, że urlop arcybiskupa jest spowodowany pogarszającym się stanem zdrowia Benedykta XVI. Sam arcybiskup nie był widziany od 20 stycznia. Również od tamtej pory w mediach panuje niepokojąca cisza odnośnie byłego papieża.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni, postanowił zabrać głos odnośnie doniesień portalu. Poinformował, że chodzi nie tyle o urlop, co o "zwyczajną redystrybucję różnych zadań i funkcji prefekta Domu Papieskiego, który pełni także rolę osobistego sekretarza emerytowanego papieża".

Sekretarz ma pomóc Benedyktowi XVI w codziennych obowiązkach i zadbać o jego powrót do sprawności

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Il Sismografo" jest pewien, że chodzi głównie o stan zdrowia byłego papieża. Arcybiskup został do niego wysłany nie tylko, aby pełnić obowiązki sekretarza, ale także, by pomagać mu w codziennych czynnościach i być na każde zawołanie. Benedykt XVI przez swoje zdrowie może nie być w stanie wykonywać tych samych rzeczy, za które odpowiadał będąc jeszcze na siłach.

Dzisiaj grzeje: 1. Najpierw Lipko, teraz ona. Nie żyje kolejna legendarna polska gwiazda, trudno powstrzymać łzy
2. Cena pączków u Magdy Gessler zwala z nóg. Trzeba wydać jeszcze więcej niż w zeszłym roku

Niektórzy jednak spekulują - w tym niemiecki tygodnik o tematyce religijnej, "Tagespost" - że arcybiskup George Gaenswien został wysłany na bezterminowy urlop przez książkę kardynała Roberta Saraha "Z głębi naszych serc". W książce znalazła się wypowiedź Benedykta XVI odnośnie celibatu i został on też uznany za współautora dzieła. Sugerowano, że to właśnie sekretarz odpowiadał za medialną burzę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szpital zapłaci za błąd lekarzy. Rodzina dziecka dostanie gigantyczne odszkodowanie
  2. Wielki pech Kamila Stocha. Był o włos od wygranej w kwalifikacjach
  3. Mieli mieć piękną pamiątkę po swoim ślubie. Zamiast tego obejrzeli zdjęcia i pobledli, musieli natychmiast reagować
  4. Kuchenne rewolucje w obliczu tragicznej śmierci, potem następne ciosy. Magda Gessler nie mogła powstrzymać łez
  5. Miał być sukces, a jest wtopa i skandal. Zaraz po premierze filmu o Zenku, podano katastrofalne kulisy
  6. Zaczęła jeść codziennie kurkumę. Zauważyła nagle 5 powalających efektów

Źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News