Kościół zadrżał w posadach. Benedykt XVI ostro upomniał papieża Franciszka

Kościół zadrżał w posadach. Benedykt XVI ostro upomniał papieża Franciszka Źródło: wikipedia

Benedykt XVI w ostrych słowach upomniał papieża Franciszka. Słowa duchownego sprawiły, że cały Watykan zadrżał w posadach. Nikt się nie spodziewał, że pojawi się taki komentarz.

Benedykt XVI jako emerytowany papież oddaje się wypoczynkowi, a także służy pomocą dla obecnego papieża Franciszka. Tym razem jednak Benedykt XVI zamiast udzielić pomocy, udzielił reprymendy głowie Kościoła katolickiego. Padło ostre upomnienie. 

Benedykt XVI wypowiada się na temat celibatu

W minioną niedzielę we francuskim dzienniku „Le Figaro” zostały opublikowane fragmenty książki napisanej przez Benedykta XVI „Z głębi naszych serc: Kapłaństwo, celibat i kryzys Kościoła Katolickiego” we współpracy z gwinejskim kardynałem Robertem Sarahem, jednym z czołowych przedstawicieli Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. To właśnie w zamieszczonych cytatach znalazły się ostre słowa skierowane w stronę papieża Franciszka

Benedykt XVI w tekście zaznaczył dlaczego duchowni powinni pozostać przy celibacie. Zdaniem emerytowanego papieża, celibat pozwala się w pełni skupić na duchowieństwu. Benedykt XVI dodał, że niezależnie od tego, kiedy celibat został wprowadzony, ma on olbrzymi wpływ na kapłaństwo. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Ponieważ służba panu także wymaga całkowitego oddania się człowieka, nie wydaje się możliwe realizowanie obu tych powołań jednocześnie. Tak więc, zdolność wyrzeczenia się małżeństwa, by oddać się całkowicie do dyspozycji Panu, stała się kryterium posługi kapłańskiej – można przeczytać słowa byłego papieża. 

Benedykt XVI otrzymał oficjalne oświadczenie od Watykanu

Watykan nie pozostał obojętny na słowa, które napisał w książce Benedykt XVI, wystosowane zostało nawet oficjalne oświadczenie. Można się z niego dowiedzieć, że stanowisko papieża Franciszka w sprawie celibatu jest od dawna znane. Oświadczenie rzecznika Watykanu, Matteo Bruniego, zawierało także słowa samego papieża Franciszka.

Dzisiaj grzeje: 1. Wakacje w więzieniu, tuż obok najgorszych i bezwzględnych kryminalistów. Niewiarygodna oferta turystyczna "Alcatraz wschodu"

2. TVN właśnie ujawnił nieznane zdjęcie Adamowicza na chwilę po zamachu. Bardzo smutne, tylko dla osób o mocnych nerwach [FOTO]

- Nie zgadzam się na to, by pozwolić na celibat opcjonalny, nie. Pozostałaby jedynie możliwość w najbardziej oddalonych wspólnotach, myślę o wyspach na Pacyfiku, gdy jest potrzeba duszpasterska; duszpasterz musi myśleć o wiernych - powiedział papież Franciszek jeszcze w zeszłym roku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Julia Wieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwa
  2. Wypłata 13. emerytury obniży zwykłą emeryturę. Polaków czeka dramatyczna sytuacja
  3. Mieszkańcy nie mogą się pogodzić z jego odejściem. Nie żyje Czesław Dutka
  4. Żona Marcina Prokopa kradnie serca. Trudno znaleźć drugą równie naturalną piękność
  5. Mało kto wie o prawdziwej przyczynie śmierci pana Stasia z "Chłopaków do wzięcia". Bardzo smutna wiadomość

źródło: wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News