Benedykt XVI, szokujące doniesienia
ARTUR BARBAROWSKI/East News
Weronika Wasiak - 8 Listopada 2020

Niebywałe doniesienia prosto z Watykanu. Chodzi o zdrowie Benedykta XVI

Benedykt XVI nie czuje się najlepiej. Po ostatnich medialnych doniesieniach nikt nie mógł spodziewać się czegoś podobnego. Szokujące informacje.

Benedykt XVI ma już 93 lata zatem nic dziwnego, że opinia publiczna stale stawia jego zdrowie na świeczniku. Mimo swojego wieku były papież stara się pozostawać aktywnym, choć jednocześnie nie jest tajemnicą, że w czasie większości podróży, szczególnie tych dalekich, musi towarzyszyć mu lekarz. Nieoczekiwanie świat obiegły zatrważające wieści.

Trzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaTrzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaCzytaj dalej

Benedykt XVI czuje się coraz gorzej? Wierni nie dowierzają w najnowsze doniesienia

Jeszcze kilka tygodni temu prasa donosiła jakoby ze zdrowiem emerytowanego papieża nie było najlepiej. Mówiono wówczas, że Benedykt XVI jest coraz słabszy, uskarża się na wiele dolegliwości, a kłopotliwe stają się dla niego nawet najprostsze czynności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Tymczasem, jak przytacza Wirtualna Polska, głos w tej sprawie zabrał ostatnio sam sekretarz abp Georg Gaenswein, który wprost powiedział o samopoczuciu duchownego. Okazuje się, że wbrew temu, o czym jeszcze nie tak dawno huczały wszystkie media, ze zdrowiem kardynała jest o niebo lepiej.

Gaenswein przyznał, że Benedykt XVI rzeczywiście swego czasu czuł się nieco gorzej i wciąż nie może cieszyć się pełną witalnością, ale zapewnił, że jego sytuacja zdrowotna nie jest tak poważna, jaką malują ją tabloidy.

- Jest kruchy fizycznie, ma bardzo słaby głos, ale umysł sprawny - przekazał sekretarz abp Georg Gaenswein w przytaczanym przez WP wywiadzie dla "Oggi" - Codziennie odprawia mszę, modli się, czasem przyjmuje gości, czyta, studiuje, słucha muzyki, przegląda korespondencję; oczywiście w bardzo spokojnym rytmie - dodał.

Abp Gaenswein zaznaczył, że mimo wieku, poprzednik papieża Franciszka jest pogodny i stara się dbać o odpowiednią dozę odpoczynku.

- Używając terminologii motoryzacyjnej, że z trzeciego biegu przeszedł na pierwszy - oznajmił Gaenswein.

Dzisiaj grzeje:

1. Dziś ruszyły masowe kontrole Polaków, akcja na cały kraj. Konsekwencje mogą być poważne

2. Dagmara Kaźmierska w końcu pokazała ukochanego. Para całuje się nad bajecznym tortem

3. Od poniedziałku obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie trafiliśmy na "czerwoną listę"

Wszystko wskazuje więc na to, że wierni nie mają powodów do zmartwień, bo i sam Benedykt XVI dba o swoje zdrowie, i sztab otaczających go ludzi ma na uwadze jego samopoczucie. Mimo wszystko sympatycy byłego papieża są zdziwieni nagłą zmianą narracji mediów - teraz trzymają kciuki, aby zdrowie Benedykta trzymało się na dobrym poziomie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Po śmierci właściciela myśleli, że kot został całkiem sam. Gdy zeskanowali jego chip, długo skrywany sekret wyszedł na jaw
  2. Anna Lewandowska ma duże wymagania względem Roberta Lewandowskiego. "Musi to zrobić jeszcze raz"
  3. Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie Polaków
  4. Niepojęte doniesienia o Viki Gabor, miało się nie wydać. Przecież ona ma dopiero 13 lat
  5. Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć
  6. Znamy ceny nowych iPhone 12 u polskich operatorów. Wystartowała przedsprzedaż nowych telefonów firmy Apple
  7. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News