Benedykt XVI dostał wylewu i jest z nim źle? Rzecznik Watykanu wydał specjalne oświadczenie

Benedykt XVI dostał wylewu i jest z nim źle? Rzecznik Watykanu wydał specjalne oświadczenie Źródło: youtube/publicystykatvp/

Benedykt XVI ma swoje lata, dlatego nic dziwnego, że jakakolwiek informacja o jego stanie zdrowia jest niezwykle poruszająca dla wiernych. Już od jakiegoś czasu słyszymy, że duchowny nie ma się najlepiej. Teraz Watykan zdecydował się odnieść do pogłosek.

Benedykt XVI ma się coraz gorzej? Obiegające media informacje martwią wiernych, którzy za wszelką cenę starają się dociec, czy rzeczywiście jest tak źle. Długo czekano na oficjalne oświadczenie Watykanu, jednak gdy już się pojawiło, nie pozostawiło nawet najmniejszych złudzeń. Aż trudno w to uwierzyć. 

Benedykt XVI dostał wylewu i czuje się coraz gorzej? 

Duchowny w kwietniu tego roku skończył 92 lata, dlatego nie w sposób się dziwić, że wszystkie informacje na temat jego pogarszającego się stanu zdrowia są niepokojące dla wiernych. Już od dłuższego czasu ze Stolicy Apostolskiej napływają niepotwierdzone doniesienia, jakoby Benedykt dostał wylewu, który odcisnął ogromne piętno na jego zdrowiu. Ponoć z duchownym jest coraz gorzej, a z uwagi na jego wiek, tysiące osób martwi się, że koniec jest zbyt blisko. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Oficjalne oświadczenie Watykanu 

Długo czekano na moment, w którym Watykan zabierze głos. Wierni wreszcie doczekali się tego momentu i ku ich uciesze, przekazywane informacje są naprawdę pokrzepiające. Amerykański watykanista Edward Penitin za pośrednictwem Twittera przekazał informacje, jakie otrzymał od rzecznika Benedykta. Uspokoił wszystkich wiernych mówiąc, że z jego zdrowiem wszystko jest w jak najlepszym porządku, a informacje, które od jakiegoś czasu pojawiają się w mediach, to zwykłe pomówienia. Wierni choć nieco się uspokoili, wciąż pozostali czujni.

Dzisiaj grzeje: 1. Włączyła się kamera alarmowa. Przypadkiem odkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy go nie ma
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

- Biuro prasowe Watykanu mówi, że pogłoski o tym, iż Benedykt XVI doznał lekkiego udaru są fałszywe. Te doniesienia są określane również jako nieprawdziwe przez osobistego sekretarza Benedykta XVI abp Georga Gänsweina - czytamy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszedł z ubogim do baru. Musiała interweniować policja
  2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. W tragicznym wypadku straciła pamięć, nie wiedziała kim jest jej mąż. Jego reakcja rozrywa serce na pół
  4. Chylińskiej wystarczyły trzy słowa. Mistrzowską ripostę gwiazdy uczestnicy "Mam Talent" zapamiętają na długo
  5. 45-latka urodziła bliźniaki. Ojcem jest syn kobiety

Źródło: twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News