Benedykt XVI w ciężkim stanie. Smutne, podjęto decyzję o jego dalszych losach

Benedykt XVI w ciężkim stanie. Smutne, podjęto decyzję o jego dalszych losach Źródło: youtube/publicystykatvp

Benedykt XVI nie ma się najlepiej. Wierni drżą o zdrowie byłego papieża, a najnowsze doniesienia mogą narodzić jeszcze więcej obaw. Podjęto ostateczną decyzję o jego dalszych losach.

Benedykt XVI już od pewnego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi, przez które był zmuszony nieco odpuścić w wypełnianiu obowiązków. Wierni modlą się o jego losy mając nadzieję, że uda mu się wrócić do pełni sił. Wiele dyskusji i niepewności rodzi fakt, że Watykan oficjalnie nie mówi zbyt wiele o rozwoju sytuacji zdrowotnej Benedykta, dlatego opinia publiczna w głównej mierze żyje własnymi domysłami. Teraz nie będzie już żadnych wątpliwości. 

Benedykt XVI  jest w ciężkim stanie. Podjęto decyzję o jego dalszych losach

Prefekt Domu Papieskiego i osobisty sekretarz Benedykta XVI, abp Georg Gaenswein, nie pojawił się u boku papieża Franciszka od 20 stycznia. Choć dotychczas towarzyszył Ojcu Świętemu we wszystkich wyjazdach, spotkaniach oraz audiencjach, od kilkunastu dni nie pojawił się publicznie, co zmartwiło opinię publiczną. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W mediach pojawiło się wiele spekulacji nad przyczyną nieobecności abp Georga, a jedna z nich głosiła, że ponosi on "odpowiedzialność za zamieszanie i burzę, do jakiej doszło na tle tej publikacji, uznanej za próbę ingerencji i przeciwstawienia się linii Franciszka", co jednak szybko zostało zdementowane przez zagraniczne media. Jak podaje portal Onet.pl, opierając się o doniesienia m.in. dyrektora biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruniego, prawdziwym powodem jego nieobecności jest niestety pogarszający się w ostatnich miesiącach stan zdrowia emerytowanego, 92-letniego papieża. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa
2. Wszyscy mieli nadzieję, że finał będzie szczęśliwy. Niestety, nie żyje Artur Kuczera

Jak donoszą media, abp Georg jest nie tylko asystentem Benedykta XVI, ale i odpowiada za spełnianie jego potrzeb, gdy nie czuje się najlepiej. Wiadomo zatem, że Watykan zadecydował o odesłaniu sekretarza na urlop, w czasie którego ma za zadanie opiekować się schorowanym Benedyktem i to jest obecnie jego priorytetem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rewolucyjny przepis na chleb w jajku lepszy niż pizza. Robi się w 3 minuty, dlaczego wcześniej nikt go polecał?
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Roksana Węgiel przekazała kilka słów chorej Viki Gabor. Prawda o ich stosunkach wyszła na jaw
  4. Benedykt XVI w ciężkim stanie. Smutne, podjęto decyzję o jego dalszych losach
  5. Łzy same lecą. Romuald Lipko nie spełnił swojego ostatniego marzenia, zabrakło 7 dni

Źródło: onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News