Papież Franciszek ogłosił, na co naprawdę chory jest Benedykt XVI. "Tradycja Kościoła jest wiecznie żywa"

Papież Franciszek ogłosił, na co naprawdę chory jest Benedykt XVI. "Tradycja Kościoła jest wiecznie żywa" Źródło: .

Benedykt XVI abdykował z urzędu papieskiego w 2013 roku. Od tego czasu bardzo rzadko pojawia się w mediach. Wierni zastanawiają się, w jakim stanie jest papież-emeryt. Pojawiły się nowe informacje, a ich źródłem jest sam Franciszek.

Benedykt XVI niemalże zniknął z życia publicznego, gdy ogłosił swoją szokującą decyzję o abdykacji. Odkąd papieżem został Franciszek, wiadomo, że poprzedni Ojciec Święty przeniósł się do watykańskiego klasztoru Mater Ecclesiae. Brak informacji o Benedykcie mocno jednak niepokoi wiernych, którzy zastanawiają się, jaki jest stan zdrowia papieża seniora. W sprawie zdrowia swojego poprzednika zabrał głos papież Franciszek.

Benedykt XVI regularnie rozmawia z Franciszkiem. "Kiedy słyszę, jak mówi, jestem silny"

Franciszek powiedział, że regularnie spotyka się z Benedyktem, a relacja z nim pełni ważną rolę w jego posłudze. Ojciec Święty przyznał, że rozmowy z poprzednikiem czynią go silniejszym. Benedykt XVI miał opinię wyjątkowo inteligentnego kapłana, człowieka o ogromnej wiedzy teologicznej. Zgadza się z tym także Franciszek. Porównał wiedzę, jaką otrzymuje od papieża seniora do "żywicy z korzeni, która pomaga mi iść do przodu. Kiedy słyszę, jak mówi, jestem silny".

- Czuję tę tradycję Kościoła. Tradycja Kościoła to nie muzeum. Nie, tradycja jest jak korzenie, które dają tobie żywicę, abyś mógł rosnąć – powiedział Franciszek.

Ojciec Święty przyznał jednak, że choć jego poprzednik jest w dobrej formie, to cierpi na pewne problemy zdrowotne. Chodzi o kolana. Poruszanie się jest dla Benedykta o wiele większym kłopotem, niż teologiczne dysputy.

- Biorę jego rękę i pozwalam mu mówić. Mówi niewiele, w swoim własnym tempie, ale z taką samą głębią, jak zawsze. Problemem Benedykta są jego kolana, a nie umysł. Ma wielką jasność - tak opowiada Franciszek o swoich spotkaniach z papieżem seniorem. Niedawno skończył on już 92 lata. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Franciszek o jedności w Europie. "Uczmy się historii"

Informacje o Benedykcie XVI papież przekazał podczas krótkiej rozmowy, jaką odbył z dziennikarzami podczas podróży samolotowej. Franciszek słynie z takich nieoficjalnych konferencji prasowych. Tym razem Ojciec Święty opowiadał nie tylko o swoim poprzedniku, lecz także o podziałach, jakie targają w ostatnim czasie Europę. 

- Niech Europa nie da się pokonać pesymizmowi i ideologiom, ponieważ jest atakowana przez ideologie i rodzą się małe grupy w Europie. Pomyślcie o podzielonej Europie, uczmy się z historii, nie cofajmy się wstecz - apelował papież w rozmowie z dziennikarzami.

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Roksana Węgiel w końcu przerywa milczenie ws. zatrzymania przez policję. To tłumaczenie nie spodoba się wielu fanom
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina    

Źródło: Onet, Deon

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu