Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli

Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli Źródło: .

Benedykt XVI jest w coraz gorszym stanie? Jak donosi prestiżowe włoskie medium religijne, papież emeryt boryka się z wyjątkowo poważnymi problemami zdrowotnymi. Watykan nie chce wciąż ujawnić szczegółów sprawy.

Benedykt XVI ma już 92 lata, jednak wierni mają nadzieję, że jeszcze przez długi czas będzie pozostawał aktywny w swej posłudze. Z Watykanu niespodziewanie zaczęły jednak docierać bardzo niepokojące informacje, dotyczące jego zdrowia. Stan papieża emeryta miał bowiem znacznie się pogorszyć.

Benedykt XVI czuje się coraz gorzej?

Podobne doniesienia ukazały się w prestiżowym medium religijnym "Il Sismografo". Związane są z nagłym zniknięciem arcybiskupa Georga Gaensweina, który jest prywatnym sekretarzem Benedykta XVI. Dotąd pojawiał się często u boku papieża Franciszka, sprawując funkcję prefekta Domu Papieskiego. Od 20 stycznia nie był jednak widziany w tej roli.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Początkowo media obiegały plotki, że wycofanie się Gaensweina jest związane z kontrowersjami wokół książki pt. "Z głębi naszych serc", autorstwa kardynała Roberta Saraha. Te informacje zostały jednak stanowczo zdementowane przez Watykan. Matteo Bruni, który pełni obecnie funkcję dyrektora biura prasowego Stolicy Apostolskiej, przekazał jedynie, iż zniknięcie arcybiskupa to "zwyczajna redystrybucja różnych zadań i funkcji prefekta Domu Papieskiego, który pełni także rolę osobistego sekretarza emerytowanego papieża".

Prestiżowe medium przekazało niepokojące wieści

Dzisiaj grzeje: 1. Mieszkańcy w Indiach nie mogli uwierzyć. Odkręcili wodę, a gdy spróbowali "wody" z kranu, aż się zachwiali
2. Policja szuka mężczyzny podejrzanego o zabójstwo Dominika Sikory. Oto jego wizerunek

Wiele wskazuje więc na to, że Gaenswein jest zmuszony przebywać obecnie u boku Benedykta XVI, którego stan miał według "Il Sismografo" znacznie się pogorszyć. Wierni z całego świata są niezwykle zmartwieni o papieża emeryta i modlą się o jego szybki powrót do zdrowia. Watykan unika za to wydania oficjalnego komentarza w sprawie.

Najlepsze newsy dnia

  1. Gwiazda upoiła Gessler w toalecie, a druga ją upokorzyła. Jest afera, podstawili Magdzie mikrofon, ujawniła wszystko
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Roksana Węgiel przekazała kilka słów chorej Viki Gabor. Prawda o ich stosunkach wyszła na jaw
  4. Benedykt XVI w ciężkim stanie. Smutne, podjęto decyzję o jego dalszych losach
  5. Łzy same lecą. Romuald Lipko nie spełnił swojego ostatniego marzenia, zabrakło 7 dni

Źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News