Niepokojące wieści o stanie Benedykta XVI, papież stracił całą nadzieję? "Jestem u kresu życia"

Niepokojące wieści o stanie Benedykta XVI, papież stracił całą nadzieję? "Jestem u kresu życia" Źródło: .

Benedykt XVI udzielił wywiadu, w którym zdradził szczegóły swojego stanu zdrowia. Okazuje się, że nie jest z nim dobrze, niestety nie mamy dobrych informacji.

Benedykt XVI w 2013 roku zaszokował świat swoją niespodziewaną decyzją o abdykacji z tronu Piotrowego. Sam przyznał, że brak sił zarówno fizycznych, jak i duchowych, nie pozwala mu dłużej na pełnienie tak ważnej funkcji. Będący w podeszłym wieku duchowny podupadł ostatnio na zdrowiu.

Benedykt XVI podupadł na zdrowiu. Fatalne informacje

Joseph Ratzinger udzielił wywiadu bawarskiemu dziennikowi "Muenchner Merkur". W trakcie rozmowy dziennikarze zapytali o jego stan zdrowia. Okazało się, że z Benedyktem XVI nie jest zbyt dobrze, z powodu braku sił, nie może nawet wrócić do swoich ojczystych stron.

- Jestem starym człowiekiem u kresu życia [...] Sercem będę zawsze związany z Bawarią i wieczorem zawsze polecam nasz kraj Panu Bogu - zdradził 93-letni Ratzinger.

W kwietniu ubiegłego roku, Benedykt XVI skończył 93 lata. Dziennikarze dotarli również do jego sekretarza, arcybiskupa Georga Gaensweina. Niestety, potwierdził on wiadomości o tym, że Benedykt XVI z powodu swojego stanu zdrowia nie może już podróżować, przez co powrót do ukochanej Bawarii nie jest możliwy.

- Często jednak powtarza: mimo wszystko jestem w Bawarii, w swoim sercu wędruję po swojej ojczyźnie. To wędrowanie niezależne od jego sił fizycznych i ograniczeń - mówił arcybiskup Gaenswein.

Benedykt XVI po abdykacji. Dziennika zapytali czy żałuje swojej decyzji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dwa miesiące po tym, jak Benedykt XVI abdykował, zamieszkał we włoskim klasztorze Mater Ecclesiae, znajdującym się w watykańskich ogrodach. Jak sam przyznał, po wypełnieniu swojej papieskiej posługi, chce być jedynie skromnym sługą w pańskiej winnicy. Sekretarza Josepha Ratzingera zapytano również, co papież obecnie uważa o swojej decyzji, sprzed niemal siedmiu lat.

Dzisiaj grzeje: 1. Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
2. Agnieszka Chylińska pokazała rzecz, którą zrobiła jej córka. Serce pęka, żaden rodzic nie wie, jak zareagować

- Była to decyzja poprzedzona długimi i licznymi modlitwami, [...] której nigdy nie żałował. Papież jest ze sobą w pełnej zgodzie - skomentował arcybiskup Georg Gaenswein.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów
  2. Wchodzą nowe przepisy. Wymagane jest dodatkowe wyposażenie aut
  3. Gwiazdor TVN trafił do szpitala, konieczna była operacja. Przekazał przygnębiającą wiadomość, leży pod aparaturą
  4. Dostałeś takiego smsa? Pod żadnym pozorem nie odpowiadaj, stałeś się ofiarą podstępnych złodziei
  5. W ataku pod Paryżem ofiarą był Polak. Janusz własnym ciałem zasłonił żonę, uratował jej życie

Źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News