Koronawirus w Watykanie: Co się dzieje z Benedyktem XVI? "Pokładają ufność w Panu"

Koronawirus w Watykanie: Co się dzieje z Benedyktem XVI? "Pokładają ufność w Panu" Źródło: East News TRICOLORS

Benedykt XVI znajduje się w grupie ryzyka. Zagraniczne media informowały wcześniej o przypadkach koronawirusa wśród duchownych w Watykanie. Niedawno podano informacje o stanie zdrowia papieża.

Benedykt XVI obecnie przebywa w Ogrodach Watykańskich wraz ze swoim najbliższym otoczeniem. Ze względu na epidemię wirusa SARS-CoV-2 wszyscy mieszkańcy klasztoru Mater Ecclesiae obecnie muszą przestrzegać restrykcyjnych wytycznych. Jako, że niemiecki duchowny jest w podeszłym wieku, musi szczególnie uważać.

Pojawiły się kolejne doniesienia o tym, jak obecnie czuje się Benedykt XVI. Papież, który abdykował, obecnie miesza w rezydencji w Ogrodach Watykańskich. Dzięki zagranicznym mediom i biura prasowego Watykanu wiadomo już, że pojawiły się przypadki koronawirusa wśród duchownych. Niedawno papieski wikariusz otrzymał pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2.

Benedykt XVI musi teraz szczególnie uważać

Edward Pentin z National Catholic Register poinformował, w jakim stanie obecnie jest Benedykt XVI. Dziennikarz nie ujawnił swoich źródeł, jednak przekazał mediom istotną wiadomość. Niemiecki duchowny podobno ma czuć się dobrze, chociaż w jego otoczeniu wszyscy przestrzegają restrykcyjnych zasad dotyczących środków bezpieczeństwa. Jak wiadomo, koronawirus niedawno pojawił się też w Watykanie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obecnie Benedykt XVI i osoby mieszkające w jego rezydencji w Ogrodach Watykańskich robią wszystko, by zminimalizować ryzyko zarażenia się wirusem SARS-CoV-2. Duchowni żyjący w klasztorze Mater Ecclesiae mają teraz żyć według zasad, które panują w klasztorach wyizolowanych. Edward Petnin przyznał, że mimo rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa, duchowni nie tracą spokoju i dobrego samopoczucia.

Dzisiaj grzeje: 1. Po wielu godzinach milczenia ministerstwo zdrowia wydało ważne oświadczenie. Wiadomo, dlaczego wczoraj nie podano wieczornych danych

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

- Żyją jak w klasztorze wyizolowanym, ale nie utracili spokoju i dobrego samopoczucia oraz mają pełną ufność w Panu - miał powiedzieć Edward Petnin.

To, jak czuje się ostatnio Benedykt XVI wzbudza coraz większe zainteresowanie wiernych, zwłaszcza po tym, jak potwierdzono przypadki zarażeń w Watykanie. Teren Włoch został szczególnie dotknięty epidemią koronawirusa. Z racji swojego wieku niemiecki papież, który abdykował, obecnie stara się zachowywać niezbędne środki ostrożności. Dotyczy to także wszystkich osób, które mieszkają w jego rezydencji w Ogrodach Watynaśkich.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wirusolog z Niemiec twierdzi, że koronawirus roznosi się w zupełnie inny sposób niż wszyscy myślą. Badania oparł na zakażonych mieszkańcach
  2. NFZ wprowadziło ważne rozporządzenie. Ogromne zmiany w służbie zdrowia
  3. W Polsce sprawdza się włoski scenariusz? Najbliższe dni będą kluczowe
  4. Dorota Szelągowska drży w obawie o życie syna. "Nie będę posyłać go na śmierć"
  5. Już nie ma złudzeń. Łukasz Szumowski i szef KPRM zabrali głos w sprawie Wielkanocy
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

źródło: Deon

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News