Benedykt XVI niestety nie ma ostatnio zbyt wielu powodów do radości
TRICOLORS East News
Agata Jaroszewska - 3 Sierpnia 2020

Fatalne wieści o Benedykcie XVI. Chodzi o jego zdrowie, wierni drżą z obaw

Benedykt XVI pożegnał ostatnio swojego ukochanego brata, a ostatnio w mediach pojawiła się kolejna niepokojąca informacja dotycząca emerytowanego papieża. Według wiadomości przekazanych przez biografa Benedykta XVI duchowny ma znajdować się w wyjątkowo złym stanie fizycznym. Wierni, słysząc te doniesienia, martwią się o jego zdrowie.

Benedykt XVI to pierwszy papież, który zdecydował się na przejście na emeryturę. Duchowny od czasu swojej abdykacji całkowicie usunął się w cień i nie pojawiał się publicznie. Przebywał na terenie swojej rezydencji w Watykanie, gdzie oddawał się modlitwie i trosce o swoje zdrowie. To właśnie ono stało się ostatnio głównym tematem rozmów wiernych na całym świecie. Biograf papieża przekazał nowe informacje w tej sprawie.

Pieniądze wartość monetyZa monetę o wartości 5 zł możesz dostać fortunę. Musisz zwrócić uwagę na jeden szczegółCzytaj dalej

Benedykt XVI mocno podupadł na zdrowiu

Benedykt XVI, według informacji opublikowanej na łamach gazety "Passauer Neue Presse" jest w wyjątkowo złym stanie zdrowia. Gazeta powołuje się na wiadomości przekazane przez osobistego biografa byłego papieża Petera Seewalda. Mężczyzna spotkał się z nim, aby osobiście wręczyć mu egzemplarz biografii. Niestety jego relacja z tego spotkania nie napawa optymizmem. Benedykt XVI miał mocno podupaść na zdrowiu i jako jedną z przyczyn wymienia się jego podróż do umierającego brata. To właśnie od tego momentu jego stan miał ulec drastycznemu pogorszeniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Obiad za niecałe 2 zł dla całej rodzinyGenialny patent na obiad za niecałe 2 zł dla całej rodziny. Znika z talerzy w kilka sekund, nawet niejadki są zachwyconeCzytaj dalej

"Passauer Neue Presse" powołuje się na informacje przekazane przez biografa

Według Petera Seewalda Benedykt XVI, który w tym roku obchodził swoje 93. urodziny miał przekazać gazecie, że pomimo wyjątkowo sprawnego umysłu oraz świetnej pamięci, jego stan fizyczny nie przedstawia się już tak dobrze. W trakcie rozmowy jego głos miał być ledwo słyszalny. Według wiadomości przekazanych przez gazetę w poniedziałek 3 sierpnia Benedykt XVI zmaga się z silnymi bólami wywołanymi przez chorobę skóry, różę twarzy.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość. Nie żyje Piotr Soyka

2. Niestety, ksiądz ma koronawirusa. Pilny apel sanepidu, poszukiwani wierni z 4 kościołów

3. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź

Mimo wszystko nie traci pogody ducha

Benedykt XVI pomimo swoich zmagań ze zdrowiem w czasie spotkania z biografem, do którego doszło 1 sierpnia, wykazywał dużą dozę optymizmu i wyraził nawet ochotę na powrót do pisania. Były papież w czasie, gdy zasiadał na piotrowym tronie wydał imponująca liczbę encyklik i ponoć zadeklarował w rozmowie z biografem, że w momencie, gdy tylko poprawi się jego stan zdrowia ponownie sięgnie po pióro.

AKTUALIZACJA: Biuro prasowe Watykanu zdecydowało się odnieść do informacji przekazanych przez gazetę "Passauer Neue Presse". W oficjalnej nocie przesłanej do dziennikarzy przekazano, że informacje biografa papieża nie są zgodne ze stanem faktycznym. Arcybiskup Georg Gaenswein, będący osobistym sekretarzem Benedykta XVI podał, iż stan zdrowia byłego papieża nie budzi szczególnego zaniepokojenia. W oficjalnej nocie przeczytać można, iż Benedykt XVI przechodzi chorobę, która nie jest ciężka, lecz bolesna i wychodzi właśnie z jej ostrej fazy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwaga: zmiany w kodeksie pracy. Jest potwierdzenie rządu, czeka nas prawdziwa rewolucja
  2. Adam Małysz nieoczekiwanie odezwał się do Agaty Dudy. Padły ważne słowa, chodzi o dzieci
  3. Klamka zapadła, nie było innego wyjścia. Właśnie wydano nowe restrykcje
  4. Myślał, że znalazł zwykły śmieć. Gdy prawda wyszła na jaw, aż pobladł. Natychmiast sięgnął po telefon
  5. Agata Młynarska nie wytrzymała, przekazała ważną wiadomość. Ogromny żal
  6. Decyzja zapadła, nie ma odwrotu. Chodzi o pieniądze, Polacy nie będą zadowoleni
  7. Kolejny cios w finanse Polaków. Abonament RTV nie tylko zostaje, będzie jeszcze wyższy
  8. Fusy po kawie dla wielu kobiet mogą okazać się zbawienne. Nigdy ich nie wyrzucaj
  9. Sanepid wydał pilny alarm. Konkretna grupa Polaków jest zagrożona

Mama - cała Polska szukała zaginionego 4-latkaCała Polska szukała zaginionego 4-latka. Po 28 latach jego mama zobaczyła zdjęcia i zamarłaCzytaj dalej

Źródło: Interia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News