Benedykt XVI zdrowie
TRICOLORS East News
Joanna Szwalikowska - 3 Sierpnia 2020

Watykan potwierdził dramatyczne wieści. Chodzi o Benedykta XVI

Benedykt XVI jest w bardzo poważnym stanie. Jak donoszą niemieckie media, papież-senior bardzo podupadł na zdrowiu w ostatnim czasie. Miał poważnie zachorować niedługo po tym, jak po raz ostatni odwiedzi swojego brata.

Benedykt XVI w ostatnim czasie bardzo podupadł na zdrowiu. Niemieckie media donoszą, że duchowny jest bardzo słaby. Stan jego zdrowia miał się znacznie pogorszyć po tym, jak odwiedził w Niemczech swojego brata Georga. Było to ich ostatni spotkanie, niedługo po nim brat zmarł.

Sanepid pilnie poszukuje klientów nadmorskiej restauracjiMamy potwierdzenie, koronawirus nad morzem. Sanepid pilnie szuka klientów restauracjiCzytaj dalej

Benedykt XVI jest w bardzo poważnym stanie, jego zdrowie uległo znacznego pogorszeniu

Według doniesień niemieckich mediów, Benedykt XVI miał zachorować poważnie tuz po swojej podróży do Niemiec. Papież-senior odwiedził wówczas swojego umierającego brata Georga Ratzingera, który również był duchownym. Dwa tygodnie po jego wizycie, starszy brat zmarł.

Gazeta Passauer Neue Presse donosi, że 93-letni Benedykt XVI cierpi na tak zwaną różę skóry. Choroba objawiła się głównie na twarzy. Powoduje jednak ataki nieznośnego bólu. Gazeta powołała się na biografa byłego papieża - Petera Seewalda, który pozostaje z nim w bliskim kontakcie.

Peter Seewald po raz ostatni widział Benedykta XVI w sobotę w Rzymie. Przedstawiał mu wówczas jego nową biografię. Jak informował, podczas spotkania była głowa Kościoła katolickiego pozostawała w dobrym nastroju. Miał nawet optymistycznie deklarować, że kiedyś jeszcze będzie w stanie unieść pióro.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mama - cała Polska szukała zaginionego 4-latkaCała Polska szukała zaginionego 4-latka. Po 28 latach jego mama zobaczyła zdjęcia i zamarłaCzytaj dalej

- Według Seewalda zdrowie emerytowanego papieża jest teraz ekstremalnie słabe. Jego umysł i pamięć wciąż pozostają trzeźwe, jednak głos jest ledwie możliwy do usłyszenia - poinformowano w artykule.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość. Nie żyje Piotr Soyka
2. Łukasz Szumowski ma fatalne informacje dla wielu Polaków. Wszystko zacznie się już w tym tygodniu

3. Nastolatek przeszedł kilkanaście operacji. Chciałby zostać w szpitalu, ale nie jako pacjent

Wyjazd Benedykta XVI do Niemiec w celu odwiedzin schorowanego brata był pierwszym od 2013 roku. Wówczas zrezygnował z funkcji papieża, powołując się na stan swojego zdrowia. Od tego momentu mieszka pod Rzymem w klasztorze, gdzie oddaje się modlitwie oraz kontemplacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: TVP przekazało dramatyczne informacje. Niestety nie przeżył, walczyli do końca
  2. Córka Jana Tomaszewskiego jest oszałamiająco piękna. Miliony Polaków nie wiedzą, że oglądają ją codziennie w telewizji (FOTO)
  3. Rodzice właśnie dostali wstrząsający komunikat. Chodzi o życie i zdrowie dzieci
  4. Nie było innego wyjścia. Zapadła decyzja o zamknięciu, niebezpieczeństwo było zbyt duże
  5. Po latach wyszła na jaw prawda o małżeństwie Marii Czubaszek. Łzy same lecą z oczu
  6. Wszedł na scenę, a jury go wyśmiało. Chwilę później gorzko pożałowali, nie mieli pojęcia, co się wydarzy
  7. Koronawirus spowodował wzrost jednej usługi. Ludzie ustawiają się niemal w kolejkach
  8. Wszyscy zachwycają się hitowymi kotletami mielonymi w wykonaniu Okrasy. Idealnie soczyste, pachną na odległość
  9. Zacznie się już za chwilę. Konkretna część kraju szczególnie zagrożona, będzie niebezpiecznie

Agata Duda stała się bohaterką przykrych doniesieńPrzykre informacje ws. Agaty Dudy w sieci. Miało być inaczejCzytaj dalej

Źródło: o2

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News