Benedykt XVI kontrowersyjne słowa
wikipedia Tadeusz Górny
Aneta Wasilewska - 3 Maja 2020

Media obiegły kontrowersyjne słowa Benedykta XVI. Franciszek się wścieknie?

Benedykt XVI zdecydował się wypowiedzieć bardzo kontrowersyjne słowa które niemalże natychmiast obiegły światowe media. Wypowiedź emerytowanego papieża może zaskoczyć wszystkich wiernych. Jak słowa Benedykta XVI zostaną odebrane przez papieża Franciszka?

Benedykt XVI i jego przemyślenia zostały opisane w biografii, która już w poniedziałek będzie miała swoją premierę w Niemczech, a w następnych miesiącach, trafi do kolejnych krajów na całym świecie. Papież Ratzinger swoją kopię biografii pod tytułem "Życie" otrzymał już 16 kwietnia w dniu 93 urodzin.

Majówka 2020, tragiczny finałTragiczny finał majówki. MZ właśnie przekazało wyjątkowo smutne informacjeCzytaj dalej

Benedykt XVI w wyjątkowo kontrowersyjnych wypowiedziach

Kontrowersyjne słowa, które pojawiły się w biografii pod tytułem "Życie" przytoczone zostały przez konserwatywny amerykański portal Life Site News, a tuż po nim włoski dziennik "La Repubblica". Wypowiedź Benedykta XVI wzbudziła ogromne poruszenie.

- Homoseksualne małżeństwa i aborcja na świecie to znak duchowej siły Antychrysta. Sto lat temu każdy uznałby za absurd rozmowę o małżeństwie homoseksualnym - można przeczytać w tomie, który napisał Peter Seewald, niemiecki dziennikarz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Krzysztof RutkowskiRutkowski ujawnia porażającą prawdę o poszukiwaniach Kacperka. Bardzo ostre słowa o policji i sądzieCzytaj dalej

Benedykt XVI szokuje wypowiedziami w biografii

W tomie "Życie" przytoczone zostały wypowiedzi nie tylko na temat homoseksualizmu. Poruszona została także sprawa aborcji i "tworzenia istot ludzkich w laboratorium". Benedykt XVI jest przekonany, że dziś "społeczeństwo formułuje antychrześcijańskie credo".

Zgodnie ze słowami Benedykta XVI każdy, kto sprzeciwia się temu wyznaniu "jest karany przez społeczeństwo ekskomuniką". W niedzielnym wydaniu "La Repubblica" słowa emerytowanego papieża zostały nazwane "powrotem Ratzingera".

Dzisiaj grzeje:

1. Ogromna zmiana w ostatniej chwili. Rząd nagle podjął decyzję, która ucieszy miliony Polaków
2. Niestety, nie żyje Piotr Nowak. Do mediów trafiła bardzo smutna wiadomość

Papież Franciszek nie zdecydował się na skomentowanie słów Benedykta XVI, które pojawiły się w ostatnich dniach w prasie. Jutrzejsza premiera biografii "Życie" z pewnością nie odbije się bez echa. Możliwe, że w publikacji znajdzie się więcej podobnych wypowiedzi, które zmuszą papieża Franciszka do reakcji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Odczuwasz ciągłe zmęczenie? Twój organizm wysyła Ci jasny sygnał ostrzegawczy
  2. Przerażająca wiadomość dotarła do Polski. Gwiazdor miał tragiczny wypadek. On i jego żona nie żyją
  3. Dramatyczny apel mamy Kacperka. Słowa, których nikt się nie spodziewał, chodzi o tatę dziecka
  4. Tragiczne wieści, ciało znaleziono po północy. Mimo reanimacji, nie udało się go uratować
  5. Owczarek niemiecki całe życie spędził na łańcuchu. Po raz pierwszy zobaczył morze, jego reakcja wzrusza i bawi do łez
  6. Dziwili się po co jej paleta w ogródku. Zaniemówili widząc co w niej wyrosło

GwałcicielZgwałcił Joannę, ale najgorsze zrobił dopiero później. Skandaliczne kulisy, wielu Polaków się wścieknieCzytaj dalej

źródło: polsat news

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News