Wszyscy mieli nadzieję, katolicy są zdruzgotani. Niestety, koszmarna wiadomość o Benedykcie XVI

Wszyscy mieli nadzieję, katolicy są zdruzgotani. Niestety, koszmarna wiadomość o Benedykcie XVI Źródło: TRICOLORS/East News

Nie tak dawno Benedykt XVI pożegnał swojego brata. Wieść o śmierci Georga Ratzingera wstrząsnęła wiernymi z całego świata. Teraz, zupełnie nieoczekiwania, media obiegła kolejna druzgocząca wiadomość. Niestety, tym razem chodzi o samego Benedykta.

Nie jest tajemnicą, że Benedykt XVI mocno podupadł na zdrowiu. Sporadycznie jednak pojawiały się doniesienia na temat jego samopoczucia, choć Watykan jednocześnie poinformował, że na spędzenie ostatnich dni z bratem były papież udał się w towarzystwie lekarza, który stale kontrolował jego zdrowie. Nikt jednak nie przypuszczał, że sytuacja jest aż tak poważna, a z każdym dniem jest coraz gorzej. 

Wszyscy mieli nadzieję. Benedykt XVI jest coraz słabszy 

Z doniesień o2.pl, powołującego się na informacje zagranicznej prasy wynika, że były papież czuje się coraz gorzej. Ponoć jeszcze przed kilkoma dniami 93-letni Benedykt XVI był pogodny i gotów do pracy, ale nieoczekiwanie wszystko się zmieniło, a on słabnie z każdą chwilą. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Według Seewalda zdrowie emerytowanego papieża jest teraz ekstremalnie słabe. Jego umysł i pamięć wciąż pozostają trzeźwe, jednak głos jest ledwie możliwy do usłyszenia - brzmi cytowany przez o2.pl fragment artykułu gazety Passauer Neue Presse.

U byłego papieża zaobserwowano ponoć tzw. różę skóry, czyli chorobę obecną głównie na twarzy, wywołującą ataki nieznośnego bólu. Choć od wielu miesięcy mówi się o nie najlepszym samopoczuciu Benedykta, wierni przez cały czas mieli nadzieję, że z dnia na dzień będzie tylko lepiej. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. 

Dzisiaj grzeje: 1. TVN pilnie ostrzega. Najbliższe godziny będą kluczowe, duże zagrożenie dla wielu Polaków

2. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło ważne zmiany. Powstała specjalna lista ostrzegawcza, nowe powiaty w strefach wysokiego ryzyka

3. Niestety, koronawirus w komunikacji miejskiej. Sanepid pilnie szuka pasażerów

Z dalszych doniesień o2.pl możemy dowiedzieć się, że obecnie były papież mieszka w niewielkim klasztorze pod Rzymem, gdzie ma oddawać się "kontemplacji i modlitwie". Jest tam od 2013 roku, gdy to zrezygnował ze swojej funkcji papieża. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pamiętasz „mięsnego jeża”? Mówiła o nim cała Polska, aktora spotkał targiczny los
  2. Premier Morawiecki podjął pilną decyzję. Nie było innego wyjścia, sytuacja jest zbyt poważna
  3. 2-letnia córka w nocy zaczęła krzyczeć z rozpaczy. Nagranie z ukrytej kamery ujawniło, kto zbliżał się do jej łóżeczka
  4. Żywioł nagle zaatakował z olbrzymią siłą. Zdjęcia pokazują horror, jaki w jednej chwili przeżyli ludzie
  5. PKO BP rusza ze specjalną akcją, wyjątkowe wieści. Przyłączyć mogą się nie tylko klienci

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News