maczeta belgia
źródło: pixabay.com, flickr.com
Wiadomości Pikio - 7 Sierpnia 2016

Belgia: Turek przechadzał się z maczetą w centrum miasta. Błyskawiczna reakcja policji

Do incydentu doszło w Liege, mieście położonym na wschodzie Belgii. Po centrum od rana przechadzał się mężczyzna z maczetą. Informacja o tym została przekazana policji, która błyskawicznie zatrzymała mężczyznę.

Zatrzymany okazał się być 20-letnim Turkiem. W centrum miasta pojawił się o wczesnych godzinach porannych. Przechodniów zaalarmowała maczeta, w którą 20-latek był wyposażony. Sprawę zgłosili policji, która pamiętając jeszcze sobotni atak na policjantki w Chrleroi, szybko interweniowała.

Funkcjonariusze postarali się, by podczas zatrzymania nikt z przechodniów nie ucierpiał. Ewakuowano więc pobliskie uliczki i kawiarnie, po czym obezwładniono i aresztowano 20-latka. Akcja funkcjonariuszy była bezkrwawa i obyła się bez ofiar.

Na komisariacie Turek został przesłuchany. Choć podawał fałszywe dane, policjanci dowiedzieli się, że 20-latek przebywa w Belgii nielegalnie. Wciąż nie wiadomo jednak, dlaczego mężczyzna przechadzał się po centrum miasta z maczetą.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCOObserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!źródło: wp.pl, tvn24.plpt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News