Frank Van Den Bleeken, seryjny morderca i gwałciciel, który odsiaduje od 30 lat wyrok w belgijskim więzieniu zostanie poddany eutanazji 11 stycznia. Więzień sam poprosił o taką śmierć.

Bleeken stwierdził, że ze względu na swoje niekontrolowane zachowania seksualne oraz brak odpowiedniej terapii stanowi ogromne niebezpieczeństwo dla społeczeństwa więc nie ma szans na wyjście na wolność. Od lat skarży się także na „cierpienia psychiczne” podczas odsiadki.

Więzień domagał się eutanazji już w 2011 roku jednak sąd zezwolił na zabieg dopiero po trzech latach starań. Jest to pierwszy taki wyrok od początku obowiązywania ustawy o eutanazji.

Eutanazja w Belgii została zalegalizowana w 2002 roku a w 2014 została rozszerzona także na nieletnich. Zgodnie z prawem eutanazja jest możliwa pod warunkiem, że wnioskujący o nią jest śmiertelnie chory.

źródło: tvpinfo

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.