Belgia: "Matka dżihadu" wyszła na wolność przez niedopatrzenie sądu

Belgia: "Matka dżihadu" wyszła na wolność przez niedopatrzenie sądu Źródło: źródło: pixabay.com

Fatima Aberkan, znana jako "matka dżihadu", opuściła więzienie po czterech miesiącach odsiadki. Choć kobieta była skazana na 15 lat pozbawienia wolności, wyszła z więzienia wcześniej. Powodem było niedopatrzenie belgijskiego wymiaru sprawiedliwości.

55-letnia Marokanka znana jest szerzej jako "matka dżihadu". Kobieta niejednokrotnie wspierała bowiem terrorystów. Okazał pomoc m.in. dżihadystom, którzy przeprowadzili zamachy w Paryżu i w Brukseli. Dzieci także poszły w ślady matki - córka wyjechała do Syrii, a dwaj synowie dołączyli do formacji terrorystycznych.

Aberkan zawdzięcza wyjście na wolność swojemu adwokatowi i niedopatrzeniu sądu. Obrońca 55-latki wystosował bowiem skargę kasacyjną w jej sprawie jeszcze w marcu. Przez kolejne 5 miesięcy sąd nie wyznaczył daty rozprawy. Według belgijskiego prawa, było to równoznaczne ze zwolnieniem kobiety z więzienia.

Sąd zastrzegł jednak, że "matka dżihadu" nie może odwiedzać "gniazda islamskiego terroryzmu" jak określa się brukselską dzielnicę Molenbeek. 55-latka ma też zakaz opuszczania kraju i jest zobowiązana oddać swoje oba paszporty. Co więcej, w godzinach 22:00 - 6:00 ma obowiązkowo przebywać w domu i nie może odwiedzać terrorystycznych stron internetowych.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: pl.sputniknews.com pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News