Panika w Europie! Szaleniec strzelał do ludzi, są ofiary śmiertelne

Panika w Europie! Szaleniec strzelał do ludzi, są ofiary śmiertelne

To wiadomość z ostatniej chwili. Belgia: Uzbrojony mężczyzna otworzył ogień do policjantów w miejscowości Liege. Cała Europa wstrząśnięta jest tym atakiem. Są ofiary śmiertelne i ranni.

W Liege uzbrojony napastnik otworzył ogień do policjantów. Zabił co najmniej 3 osoby, a kolejne dwie ranił. Jak informują świadkowie i część mediów, mężczyzna miał przed atakiem krzyczeć "Allahu Akbar". Później próbował wziąć zakładniczkę.

Liege, Belgia: otworzył ogień do policjantów

Do zamachu doszło przed południem w pobliżu kawiarni w centrum Liege. Napastnik miał krzyczeć "Allahu Akbar" i otworzyć ogień do przebywających w okolicy policjantów. Zabił 3 osoby - dwóch oficerów policji i pieszego. Później podjął próbę wzięcia zakładniczki. To sprzątacza z pobliskiego liceum. Tam skrył się mężczyzna uciekając przed policją. Próba najwyraźniej się nie powiodła. Jak informują media napastnik został niebawem zneutralizowany - najprawdopodobniej oznacza to jego zabicie, bowiem wszystkie media podają sumaryczną liczbę 4 zabitych po ataku. Część mediów mówi z kolei o samobójstwie mężczyzny. Prócz ofiar śmiertelnych napastnik także ranił dwóch policjantów, którzy wspólnie z zamordowanymi patrolowali ulice.

Atak, panika i wielka ewakuacja

W miejscu, w którym doszło do ataku, wybuchła panika. Służby ewakuowały cały bulwar Avroyr. Obecnie dzielnica centralna, gdzie miała miejsce strzelanina, jest wciąż zamknięta. Służby informują jednak, że sytuacja została opanowana. Na miejsce tragedii natychmiast wybrał się burmistrz Liege, który zaapelował do mieszkańców i turystów, by nie utrudniali pracy policji. Prosi także, by omijać bulwar Avroyr. AKTUALIZACJA: Jak informują media, napastnik to Benjamin Herman. Niedawno opuścił więzienie, w którym się zradykalizował. Dzień wcześniej wieczorem mężczyzna zabił jeszcze jedną. Tym samym liczba zabitych w związku z wtorkowym atakiem wzrosła do 5 (wliczając w to napastnika). Służby określają atak "zamachem terrorystycznym". Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Strzelanina pod Warszawą. Policja nie dała rady
  2. Francja: Zaczęli strzelać z karabinów do dzieci. Gigantyczna akcja policji
  3. Szaleniec otworzył ogień do policji! Jedna osoba nie żyje
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News