Już 4 tys. uchodźców z 35 tys., którzy przybyli w zeszłym roku do Belgii, zdecydowało się na powrót do swojego kraju. Do powrotu zachęca imigrantów pomoc, którą uzyskali i uzyskać mogą od Belgii po powrocie do swojej ojczyzny.

Oprócz pakietu pomocy, jaki uchodźcy otrzymują po przyjeździe do Belgii, mogą liczyć także na spore wsparcie przy i po powrocie. Belgia zobowiązała się bowiem do opłacenia powrotu każdej afgańskiej i irańskiej rodzinie. Władze zapewniają, że migranci mogą podczas takiego powrotu liczyć na pełny profesjonalizm.

To jednak nie wszystko. Po powrocie do ojczyzny, mogą liczyć na pomoc z belgijskiego programu reintegracyjnego, który ma zapewnić migrantom pewny start w ich kraju. W ramach tego programu, ci którzy powrócili, mogą liczyć m.in. na pomoc Belgii w remoncie swojego domu czy też otworzeniu własnego biznesu.

Imigranci w Belgii coraz chętniej zgłaszają się do tzw. okienek powrotów, czyli miejsc, gdzie mogą załatwić sobie powrót do swojego kraju i pomoc z programu reintegracyjnego. Fakt ten sprawił, że belgijskie władze zamierzają rozszerzyć ten program. Według nich, utrzymywanie uchodźców w Belgii jest znacznie droższe niż niesienie im pomocy na ich własnej ziemi.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: rmf24.pl
pt

...

Zobacz również

Zobacz również