W niedzielę w stolicy Belgii doszło do zamieszek z policją, która była zmuszona użyć armatek wodnych. Manifestanci wznosili antyislamskie i antyimigranckie hasła.

Początkowo w niedzielne popołudnie w Brukseli miała się odbyć manifestacja „Nie dla strachu” jednak organizatorzy zrezygnowali z marszu na prośbę belgijskich władz, które obawiały się, że nie będą w stanie zapewnić należytego bezpieczeństwa manifestantom, a śledztwo policji zostanie utrudnione.

Mimo wszystko na ustalone wcześniej miejsce „Place de la Bourse” zjawiło się kilkaset  – jak określiły ich belgijskie i brytyjskie media – „bojówkarzy-chuliganów”, którzy zaczęli wznosić antyislamskie i antyimigranckie hasła. Pojawiły się również transparenty z takimi hasłami jak „Jesteśmy u siebie” czy „Muzułmanie – terroryści”.

Jak podają belgijskie i brytyjskie media, „awanturujący się bojówkarze” mieli zasłonięte twarze, wznosili nazistowskie gesty oraz zaczepiali muzułmanki stojące w tłumie oddającym na „Place de la Bourse” hołd ofiarom zeszłotygodniowych zamachów. Oni sami przekonują, że nie są żadnymi faszystami i przyszli oddać hołd zmarłym oraz zaprotestować przeciwko polityce imigracyjnej. Nazywali się też „piłkarskimi chuliganami, którzy nie reprezentują żadnych środowisk politycznych, więc błędem jest nazywanie ich skrajną prawicą”.

Do akcji musiała wkroczyć policja, która użyła armatek wodnych by rozgonić manifestantów. Doszło do starć z funkcjonariuszami. W sumie zatrzymano kilkanaście osób.

https://www.youtube.com/watch?v=GTcmhB3ioyM

https://youtu.be/X2arbb-wfl0

https://youtu.be/uJ62AHiDpFc

https://youtu.be/mbOvk4y1QKY

Dzisiejsza demonstracja belgijskich kibiców przeciwko imigrantom i islamizacji !

Opublikowany przez ExtremeSupporters na 27 marca 2016

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: wprost / reuters

...

Zobacz również