Behemoth znów przed sądem. Tym razem chodzi o znieważenie godła

Behemoth znów przed sądem. Tym razem chodzi o znieważenie godła

Behemoth po raz kolejny zyskał rozgłos dzięki kontrowersji. Grupa Adama Darskiego stanie przed sądem w związku z plakatem promującym ich trasę koncertową po Polsce. Do promocji wydarzenia wykorzystano bowiem przeróbkę godła Rzeczpospolitej Polskiej.

Plakat przedstawia bowiem zniekształcone godło polskie, co wywołało oburzenie wśród niektórych. Orzeł na plakacie ma rogi, owijają go dwa węże, na skrzydłach ptaka znajdują się dwie czaszki, a w całość wpisany jest odwrócony krzyż. To wystarczyło, by pozwać grupę Nergala do sądu.

źródło: facebook.com/events/1175659085809940/ źródło: facebook.com/events/1175659085809940

Sprawę do gdańskiej prokuratury zgłosił gdyński radny, Marek Dudziński. Zdaniem radnego, plakat promujący trasę koncertową publicznie znieważa polskie godło, co jest określone w art. 137 KK. Według prawa, taka działalność jest przestępstwem, za które grozi grzywna, a nawet więzienie.

Co więcej, Dudziński poinformował także, że 29 sierpnia roześle do wszystkich klubów, w których będzie grał Behemoth, listy. Ma w nich przekonywać do odwoływania koncertów i podkreślić, że miejsca te będą mogły przez koncerty kojarzyć się jako wrogie chrześcijaństwu i polskości.

Nie jest to jednak pierwszy przejaw sprzeciwu wobec akcji promowania trasy koncertowej Behemotha po Polsce. Już wcześniej w internecie powstała petycja, którą podpisało ponad 33 tys. osób. Ludzie ci chcieli, by organizatorzy koncertów zwrócili uwagę na to jak Behemoth profanuje polskie godło.

Próżno jednak szukać odpowiedzi ze strony zespołu. Nikt bowiem z członków, także lider formacji - Adam Darski, nie wypowiedział się na temat oburzenia, jakie wywołał plakat "Rzeczpospolita Niewierna".

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: antyradio.pl pt
Następny artykuł