Zemstą za decyzję o ekshumacjach ma być akcja, jakiej chce podjąć się grupa Obywatele RP. Członkowie formacji zapowiedzieli bowiem, że zemszczą się na Jarosławie Kaczyńskim 10. grudnia, kiedy lider PiS i sympatycy partii będą obchodzić smoleńską miesięcznicę.

Na utworzonym przez grupę Obywatele RP wydarzeniu pod nazwą „Ręce precz od grobów ofiar! Blokada miesięcznicy” członkowie organizacji zapowiadają blokadę grudniowej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

Ich działanie ma być odpowiedzią na „profanowanie grobów i pamięci ofiar”, których miał dopuścić się według Obywateli RP Jarosław Kaczyński.

 – Niech tej miesięcznicy nie będzie! Niech Kaczyński zapłaci za profanowanie grobów i pamięci ofiar! Niech protestujący bliscy ofiar katastrofy nie będą samotni. Niech się skończy to obrzydliwe szaleństwo – czytamy na stronie wydarzenia.

Z informacji zamieszczonych na stronie wydarzenia możemy dowiedzieć się, że już w listopadzie Obywatele RP ostrzegali lidera PiS przed wyrażeniem zgody na ekshumacje. Członkowie ruchu podkreślają też, że ta miesięcznica może być ostatnią ze względu na forsowaną przez PiS ustawę o zgromadzeniach.

 – 10 listopada zapowiedzieliśmy Kaczyńskiemu, że o ile decyzji o ekshumacjach nie cofnie, my nie będziemy się już demonstracyjnie wycofywać z prawa do zajęcia miejsca, na którym on staje i kolejnej swojej miesięcznicy nie przeprowadzi. W odpowiedzi PiS zapowiada zmianę prawa o demonstracjach. Być może ta miesięcznica jest ostatnią, przy której da się stanąć nie naruszając przepisów – podkreślono na stronie wydarzenia.

Na swoją akcję blokującą przeprowadzenie kolejnych obchodów miesięcznicy Obywatele RP zapraszają „wszystkich, zwłaszcza warszawiaków„. Formacja jest zdania, że „Kaczyński musi zapłacić cenę za swoje tępe barbarzyństwo”. Na Facebooku udział w wydarzeniu zapowiedziało na razie niespełna 200 osób.

pt

...

Zobacz również