Będzie wojna? Izrael zbombardował irańskie cele

Będzie wojna? Izrael zbombardował irańskie cele

Sytuacja na Bliskim Wschodzie stale się zaostrza, doprowadzając do kolejnych tragedii, a być może w przyszłości nawet otwartej wojny. Widmo większego konfliktu zbrojnego pojawiło się nad Żyznym Półksiężycem  po tym, jak Izrael zbombardował irańskie cele. Oba państwa są w stanie otwartego konfliktu dyplomatycznego od czasu rewolucji islamskiej w Iranie w 1979 roku.

Iran wielokrotnie oświadczał, że zniszczy Izrael i wymaże pamięć o nim na zawsze. Od przejęcia władzy w Teheranie przez islamskich fundamentalistów wzmogły się zamachy i działania bojówek i organizacji terrorystycznych w państwie żydowskim. ZOBACZ TAKŻE: Bezwzględna reakcja Rosji na bombardowanie w Syrii Ajatollah i jego Strażnicy Rewolucji wspierają i dozbrajają libański Hezbollah, który nie dość, że jest oazą szyizmu nad Morzem Śródziemnym, to z pełną determinacją od kilkudziesięciu lat próbuje zdestabilizować Izrael i wciągnąć go w decydującą wojnę ze światem arabskim. W tym przeszkadzają mu jednak różnice wewnętrzne wśród samych muzułmanów, którzy każdą wojnę przeciwko Żydom sromotnie przegrali. Hezbollah wspierany jest również z wzajemnością przez syryjski rząd w Damaszku Baszara al-Asada, a ten przez Iran, który uczestniczył w wysiłku na rzecz pokonania sunnickiego Państwa Islamskiego. Syria prowadzi także wojnę z Izraelem, który okupuje Wzgórza Golan, zagrażając przy tym stolicy państwa. ZOBACZ TAKŻE: Bliski Wschód wzywa do wojny światowej. To pewne, kwestia czasu Wczoraj od wojny było o krok. Izrael zbombardował irańskie cele w Syrii oraz zestrzeliła irańskiego drona, który wdarł się w izraelską przestrzeń powietrzną.

Izrael gotowy do starcia

Po porażkach doświadczonych z rąk Izraela państwa arabskie stronią od walnych bitew i inwazji. Zamiast tego prowadzą wręcz partyzancką wojnę, bombardując i wysadzając cele w obrębie państwa żydowskiego. - Bojowy śmigłowiec z powodzeniem przechwycił irański UAV (bezzałogowy statek powietrzny), który został wystrzelony z Syrii i przeniknął w przestrzeń powietrzną Izraela. Statek powietrzny został zidentyfikowany na wczesnym etapie przez systemy obrony przeciwlotniczej i został pod obserwacją do chwili przechwycenia - poinformowała izraelska armia. ZOBACZ TAKŻE: Iran odlicza czas do ZNISZCZENIA Izraela. Jest dokładna data Tak też było wczoraj, kiedy Izraelskie Siły Obronne zestrzeliły irański statek bezzałogowy i odpowiedziały na agresję ogniem, który dosięgnął instalacje wojskowe Teheranu w Syrii. W odpowiedzi zestrzelony został izraelski F-16, który rozbił się w Izraelu. - Izraelskie Siły Obronne uderzyły w irańskie systemy kontroli w Syrii, które wysłały UAV w izraelską przestrzeń powietrzną, po czym nastąpił zmasowany syryjski ostrzał przeciwlotniczy. Jeden myśliwiec F-16 rozbił się w Izraelu, ale pilot jest bezpieczny - dodano. ZOBACZ TAKŻE: Mamy SENSACYJNY przeciek! Taką decyzję ws. IPN podejmie Duda Żydzi postanowili zemścić się za ten akt i uderzyli w ośrodek badawczy w okolicach Damaszku. Jak podały do wiadomości siły zbrojne Izraela, pozostają one w gotowości, zdecydowane odpowiadać na wszelką agresję. źródło: wpolityce.pl Następny artykuł