Będzie trzęsienie ziemi w rządzie PiS. Pierwsze nazwisko ministra do wyrzucenia

Będzie trzęsienie ziemi w rządzie PiS. Pierwsze nazwisko ministra do wyrzucenia

Jak się okazuje, nadchodzą naprawdę trudne czasy dla Zbigniewa Ziobry. Obecnie jest ministrem sprawiedliwości, jednak to już niedługo może się zmienić. Ponoć zawiązała się bowiem w obozie PiS naprawdę silna koalicja przeciw politykowi, a zmiany strukturalne w rządzie są już coraz śmielej sugerowane.

Ziobro utrzymuje stanowisko podobno tylko dzięki reformie sądownictwa. Gdy się ona zakończy, zmiana ministra sprawiedliwości będzie możliwa. I to ma być właśnie trudny czas dla polityka obozu władzy. Wszystko dlatego, że poczuł się on już w rządzie zbyt pewnie. Zaczął samodzielnie obsadzać niektóre stanowiska, co miało nie spodobać się Jarosławowi Kaczyńskiemu, z którego inicjatywy jeden z wybranych przez Ziobrę pracowników został zwolniony.

Na temat domniemanych zmian w rządzie wypowiedział się nawet marszałek Senatu. Stwierdził on, że na pewno nadejdą. Lista personalnych wymian powstaje już od dłuższego czasu, a jej realizacji można się według niego spodziewać po świętach.

Jeśli doniesienia na temat odwołania ministra sprawiedliwości się potwierdzą, będzie to jedna z najważniejszych i najbardziej spektakularnych zmian w rządzie Beaty Szydło. Na oficjalne informacje trzeba jednak jeszcze poczekać kilka tygodni.

 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News