Jak się okazuje, nadchodzą naprawdę trudne czasy dla Zbigniewa Ziobry. Obecnie jest ministrem sprawiedliwości, jednak to już niedługo może się zmienić. Ponoć zawiązała się bowiem w obozie PiS naprawdę silna koalicja przeciw politykowi, a zmiany strukturalne w rządzie są już coraz śmielej sugerowane.

Ziobro utrzymuje stanowisko podobno tylko dzięki reformie sądownictwa. Gdy się ona zakończy, zmiana ministra sprawiedliwości będzie możliwa. I to ma być właśnie trudny czas dla polityka obozu władzy. Wszystko dlatego, że poczuł się on już w rządzie zbyt pewnie. Zaczął samodzielnie obsadzać niektóre stanowiska, co miało nie spodobać się Jarosławowi Kaczyńskiemu, z którego inicjatywy jeden z wybranych przez Ziobrę pracowników został zwolniony.

Na temat domniemanych zmian w rządzie wypowiedział się nawet marszałek Senatu. Stwierdził on, że na pewno nadejdą. Lista personalnych wymian powstaje już od dłuższego czasu, a jej realizacji można się według niego spodziewać po świętach.

Jeśli doniesienia na temat odwołania ministra sprawiedliwości się potwierdzą, będzie to jedna z najważniejszych i najbardziej spektakularnych zmian w rządzie Beaty Szydło. Na oficjalne informacje trzeba jednak jeszcze poczekać kilka tygodni.

 

...

Zobacz również