Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie znieważenia szefowej rządu Prawa i Sprawiedliwości. 15 grudnia, podczas jednego z przemówień premier Szydło, z ław sejmowych miało paść „Jebać Szydło”.

Jak dowiedziało się TVN24, prokuratura prowadzi śledztwo (na wniosek „osoby prywatnej”) w sprawie znieważenia premier Beaty Szydło.

Do znieważenia szefowej rządu PiS miało dojść podczas jednego z grudniowych posiedzeń Sejmu gdy Szydło przemawiała do zebranych na sali plenarnej posłów. W pewnym momencie przemówienia premier, jeden z posłów miał wykrzyknąć w jej stronę „Jebać Szydło”. Natomiast w stenogramie sejmowym z posiedzenia 15 grudnia możemy przeczytać „Jest wam przykro”.

Znieważenie szefowej rządu Prawa i Sprawiedliwości miało nastąpić podczas jej przemówienia nt. budżetu państwa, które wywoływało na sali burzliwe dyskusje i okrzyki. Chodzi o fragment gdzie wypowiada słowo „problemy”

– Powinniśmy wszyscy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Polacy, którzy wydali werdykt w wyborach parlamentarnych, opowiadając się za zmianą dotyczącą sposobu uprawiania polityki, traktowania obywateli przez rządzących, czy Polacy, którzy byli do tej pory przez osiem lat lekceważeni, nie były dostrzegane ich problemy […] – po tych słowach Szydło miało paść „Jebać Szydło”.

Na poniższym nagraniu można usłyszeć „jebać Szydło” lub „Jest wam przykro” w 1:36 minucie.

https://www.youtube.com/watch?v=movBGGCFmCo

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: tvn24

...

Zobacz również