Książę Harry przez lata był jednym z najbardziej kontrowersyjnych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Z czasem jednak dojrzał, zrezygnował z imprez i zajął się pracą charytatywną, głównie na rzecz weteranów wojennych. Teraz ma już także odwagę mówić otwarcie o tym, że wcale nie chce zostać królem, a przez pewien okres swojego życia chciał także zrezygnować z tytułu książęcego.

Według Harry’ego żaden z członków rodziny królewskiej nie ma ogromnych aspiracji na zostanie monarchą. Książę przyznał w wywiadzie, że ma on dość bycia jedynie celebrytą, a wszyscy jego krewni są zmęczeni wielką presją oraz sławą. Zaznaczył także, że on sam odnalazł swoją ścieżkę życiową w wojsku oraz pomocy innym ludziom, a nie rządzeniu.

Największe kontrowersje wywołała jednak szczerość Harry’ego związana z przywiązaniem do tytułu księcia. Stwierdził on otwarcie, że przez pewien czas chciał z powodu frustracji i zmęczenia zrezygnować z zaszczytów. Ostatecznie nie podjął skrajnej decyzji, jednak zaznacza, że według niego monarchia brytyjska zdecydowanie powinna się zmienić i dostosować do nowoczesnego świata, nawet jeśli nie będzie to jeszcze możliwe za panowania jego babci, Elżbiety II.

Media twierdzą, że wywiad ten może wywołać niemały skandal wewnątrz rodziny królewskiej. Harry zdecydował się jednak bardzo świadomie na tę szczerość, więc zapewne zostanie ona uszanowana bez względu na poglądy pozostałych Windsorów.

...

Zobacz również