Będzie skandal! Polscy politycy ogłaszają bojkot mundialu

Będzie skandal! Polscy politycy ogłaszają bojkot mundialu

W lipcu tego roku odbędzie się mundial w Rosji, na który to w doskonałym stylu zakwalifikowała się nasza reprezentacja. Obecność naszych piłkarzy na tym turnieju jest jednak zagrożona z racji zatargów politycznych, w które zamieszana jest gospodyni turnieju. Polscy politycy wezwali do bojkotu mistrzostw świata!

Na początku tego miesiąca w brytyjskim Salisbsury doszło do otrucia rosyjskiego dysydenta i dawnego agenta Siergieja Skripala i jego córki, Julii. Rząd Jej Królewskiej Mości natychmiastowo obarczył winą za zamach władze rosyjskie, które dopuszczały się podobnych wybryków w przeszłości, a koronnym przykładem tej bandyckiej aktywności jest otrucie Aleksandra Litwinienki, innego rosyjskiego azylanta na Wyspach. Szczęśliwie Skripal przeżył atak i wybudził się już ze śpiączki. Śledztwo wykazało, że środek użyty do jego otrucia pochodził z Rosji. Władimir Putin naturalnie zaprzeczył tym oskarżeniom. Wśród krajów zachodnich rozgorzała dyskusja na temat ewentualnego bojkotu organizowanych w tym roku MŚ w piłce nożnej w Rosji. Pierwsze poważne deklaracje w tym kierunku zostały już złożone, bowiem oficjele angielscy i islandzcy nie pojawią się na stadionach turnieju.

Mundial w Rosji zbojkotowany przez polaków!

60 europosłów stworzyło i podpisało list otwarty do rządów państw członkowskich UE, w którym wzywają do bojkotu zbliżających się mistrzostw świata. Odezwę podpisało aż 21 posłów polskich. Politycy wzywają w nim do sprzeciwienia się działaniom Władimira Putina, będących "jawną kpiną z europejskich wartości". Dodają, że rosyjski prezydent bombarduje szpitale i szkoły w Syrii, zaanektował Krym i otwarcie wspiera konflikt na Ukrainie. - Tak długo, jak Putin nielegalnie okupuje Krym, przetrzymuje więźniów ukraińskich i popiera wojnę we wschodniej Ukrainie, nie możemy udawać, że gospodarz tego wydarzenia jest naszym gościnnym sąsiadem - czytamy. Co ciekawe, ze wszystkich sygnujących list Polaków tylko jedna posłanka przynależy do Prawa i Sprawiedliwości, jest to Anna Fotyga. Pozostali politycy zasiadają w PE z ramienia PSL i PO. Całość listu przeczytać można tutaj.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwałtowny wybuch protestów na ulicach. Chcą obalić prezydenta
  2. Poseł lewicy usłyszał zarzuty. Grozi mu dożywocie
  3. Wizy dla Polaków oficjalnie zniesione!
źródło: natemat.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News