Będzie się działo w Kijowie. Dziennikarze masowo jadą do stolicy

Będzie się działo w Kijowie. Dziennikarze masowo jadą do stolicy Źródło:

W Kijowie odradza się Majdan. Przeciwnicy obecnej władzy powiązani z organizacjami paramilitarnymi blokują połączenia kolejowe z terenami pod kontrolą separatystów, a teraz zaprojektowali nowy Majdan w stolicy. Do Kijowa masowo przybywają dziennikarze. 

Póki co, nie jest to oficjalna informacja, ale do mediów dotarły wieści o organizacji nowego Majdanu w stolicy Ukrainy. Na chwilę obecną protestują przeciwnicy obecnej władzy, którzy zamierzają postawić namioty. Wzdłuż ulicy Bankowej planują ustawić "redutę", którą dowodzić będzie podpułkownik Anatalij Winogradskij.

Warto podkreślić, że mijają dokładnie 3 lata od gorących wydarzeń na kijowskim Majdanie. 18 lutego 2014 roku miała miejsce blokada parlamentu, następnie doszło do szturmu na Majdan. 20 lutego doszło do zerwania rozejmu i krwawych walk, a chwilę później ucieczki Wiktora Janukowycza.

Warto zaznaczyć, że pojutrze w Kijowie odbędzie się wielki marsz połączonych sił nacjonalistycznych.  Dziennikarze zainteresowani wrzeniem w stolicy masowo zmierzają do miasta. Do Kijowa przybywają również reporterzy, którzy do tej pory przebywali w Donbasie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News