Ryszard Petru znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi. Lider .Nowoczesnej nie raz wpadał w tarapaty z powodu swoich słów. Obecna sprawa może skończyć się dla polityka źle.  

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz zastępca koordynatora służb specjalnych, Maciej Wąsik postanowił wystąpić w obronie siebie i Mariusza Błaszczaka. Poseł na Sejm zdecydował się wytoczyć Ryszardowi Petru proces sądowy.

Ryszard Petru publicznie niejednokrotnie nazwał mnie i Mariusza Kamińskiego przestępcą. Przeanalizowałem wszystko, skonsultowałem się z prawnikami i skieruję prywatny akt oskarżenia przeciwko Ryszardowi Petru – powiedział Wąsik.

Pracownik KPRM przyznał, że pozew powinien znaleźć się w sądzie w ciągu tygodnia. Ma to dać Petru czas, żeby przeprosić za swoje słowa i zapłacić nawiązkę na rzecz poszkodowanych w ostatnich nawałnicach osób.

Wąsik odniósł się także do sprawy rzekomej inwigilacji opozycji, prowadzonej na zlecenie rządu. O sprawie napisała Gazeta Wyborcza, twierdząc, że „policyjni tajniacy” śledzą opozycjonistów z obozu Ryszarda Petru i Obywateli RP.

– Jeżeli ktoś mógł nagrać na ulicy cokolwiek, to mógł nagrywać tylko i wyłącznie jawny radiotelefon policjanta, który stał w mundurze i jakieś tam hasła padały. Nie wyobrażam sobie, by ktoś na ulicy mógłby nagrać tajną komunikację, którą obserwacja policyjna prowadzi. Przecież to jest łączność kamuflowana – stwierdził poseł PiS.

źródło: dziennik.pl

...

Zobacz również