Mimo, że PiS nadal mocno prowadzi w sondażach, w protestach w całej Polsce uczestniczą już setki tysięcy Polaków, którzy sprzeciwiają się zmianom w sądownictwie. Do gry włączają się narodowcy, którzy uważają, że protesty są inspirowane przez organizacje finansowane przez miliardera George’a Sorosa. 

Miliarder żydowskiego pochodzenia z Węgier sponsoruje wiele organizacji na całym świecie, które promują wartości liberalne i sprzeciwiają się konserwatywnym rządom. Nie jest tajemnicą, że George Soros nie zgada się z polskimi władzami, co wielokrotnie podkreślał.

Bartosz Kramek, mąż Ukrainki stojącej na czele fundacji „Otwarty Dialog”, opublikował 16-punktową instrukcję obalenia Prawa i Sprawiedliwości. Polscy narodowcy są przekonani, że za protestami stoi George Soros i jego ludzie. Twierdzą, że chcą oni doprowadzić w kraju do rozlewu krwi i utworzenia Majdanu. Z oskarżeniami nie zgadzają się internauci chodzący na protesty, którzy podkreślają, że nikt ich nie zachęca do wychodzenia na ulice.

Zapowiedź włączenia się do gry narodowców sugeruje, że będzie się działo. Protesty są bowiem coraz bardziej liczne, a napięcie rośnie. Jeśli obok policji, w pobliżu protestujących znajdą się również narodowcy, którzy co roku na Marszu Niepodległości udowadniają, że potrafią się licznie zmobilizować, może dojść do konfrontacji. Przypominamy, że w przeszłości dochodziło już do starć między działaczami KOD-u a narodowcami.

źródło: newsweb

...

Zobacz również