Atmosfera na Krakowskim Przedmieściu zagęszcza się z miesiąca na miesiąc. Do obrony marszy pamięci mobilizowanych jest coraz więcej funkcjonariuszy, a na kontrmiesięcznice przychodzi coraz więcej obywateli. W lipcu wśród nich pojawi się jeszcze jeden. Szczególny, bo znienawidzony przez Jarosława Kaczyńskiego.

Lech Wałęsa nigdy nie szczędził słów krytyki pod adresem Prawa i Sprawiedliwości. Do tej pory jednak stronił od uczestnictwa w manifestacjach KOD czy Obywateli RP. Parę godzin temu były prezydent ogłosił zmianę swojej postawy.

Potwierdzam swoją obecność – napisał Lech Wałęsa.

Na kontrmiesięcznicy obecna będzie jeszcze jedna legenda „Solidarności” – Władysław Frasyniuk. Trudno przewidzieć jak zareagują funkcjonariusze policji na widok byłego prezydenta wśród tłumu manifestujących. Internauci mają swoje podejrzenia.

Teraz przynajmniej policja nie będzie przeszkadzać i nie wyniesie znowu Władka, bo będzie słuchać twoich rozkazów, jako prawowitego władcy, a nie Kaczyńskiego. Brawo! Tylko ty możesz obalić tą PiSoską tyranię – brzmi jeden z najpopularniejszych komentarzy pod deklaracją Wałęsy.

...

Zobacz również