Będzie się działo! Morawiecki wyrusza do papieża Franciszka

Będzie się działo! Morawiecki wyrusza do papieża Franciszka Źródło: wikipedia

W poniedziałek Mateusz Morawiecki uda się do Watykanu, aby spotkać się z papieżem Franciszkiem i złożyć kwiaty na grobie Jana Pawła II. Pierwsza dotychczas audiencja premiera Morawieckiego u papieża rozpocznie się o godzinie 10:00.

-Premier Mateusz Morawiecki złoży wizytę w Stolicy Apostolskiej. Zostanie przyjęty na audiencji u Ojca Świętego oraz spotka się z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem - opowiada rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Mateusz Morawiecki odwiedzi dwóch papieży

W tym roku 2 kwietnia obchodziliśmy 13 rocznicę śmierci kanonizowanego papieża św. Jana Pawła II. Mateusz Morawiecki, tuż po wizycie u obecnie sprawującego władzę nad kościołem, odwiedzi grobowiec papieża Polaka, który znajduje się w Kaplicy św. Sebastiana w Bazylice św. Piotra. Trumna została w to miejsce przeniesiona w 2011 roku, tuż po beatyfikacji papieża. Premier Morawiecki złoży na grobie wiązankę kwiatów. Jesteśmy ciekawi, co papież Franciszek będzie miał do przekazania prezesowi Morawieckiemu. O aktualnej sytuacji w Polsce dużo było słychać na całym świecie, a w szczególności o proteście osób niepełnosprawnych w sejmie. Wciąż nie ustają również rozmowy o prawie aborcyjnym w naszym kraju. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To NIE jest żart! B. Wałęsa ARESZTOWANY, brutalne pobicie
  2. O gwiazdorze TVN mówiła cała Polska. W tajemnicy zrobił coś szokującego
  3. Wielka afera w Wielkiej Brytanii. Meghan Markle i Harry muszą oddać MILIONY
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News