Jeśli ktoś myślał, że największe reformy Prawa i Sprawiedliwości są już za nami, to niebawem mocno się zdziwi. Jarosław Kaczyński już szykuje kolejną ofensywę.

Jesień w polskim parlamencie ma zacząć się od głosowania nad ustawą o dekoncentracji mediów oraz prezydenckimi projektami dotyczącymi Sądu Najwyższego, oraz Krajowej Rady Sądownictwa. To jednak będzie dopiero początek.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział już zmiany w funkcjonowaniu służb specjalnych, które według niego z pewnością spotkają się z oporem „wielu środowisk”. Wkrótce posłowie mają również zająć się w końcu kwestią abonamentu radiowo-telewizyjnego, który według projektu od 2019 roku będą musieli płacić wszyscy obywatele bez wyjątku za sprawą nowego podatku.

Zmiany w przepisach to jednak nie jedyne, co na najbliższe miesiące planuje prezes Prawa i Sprawiedliwości. Coraz głośnej w politycznych kuluarach mówi się o rekonstrukcji rządu, a być może nawet zmianie premiera.

Jarosław Kaczyński chce również w końcu zakończyć spór prezydenta Andrzeja Dudy z Antonim Macierewiczem, który negatywnie odbija się na wizerunku całego obozu rządzącego. Rozpocząć mają się również stopniowe przygotowania do przeprowadzenia referendum konstytucyjnego.

Polityków Prawa i Sprawiedliwości czekają, więc bardzo pracowite miesiące. Nawet sam prezes ma świadomość tego, że planowane zmiany nie wszystkim przypadną jednak do gustu.

– Będzie wielki opór – mówił niedawno Jarosław Kaczyński.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

...

Zobacz również

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"

Zobacz również