Narastający od tygodni konflikt między Antonim Macierewiczem a Andrzejem Dudą przechodzi w decydującą fazę. Jak podają media, podczas nadchodzących obchodów Święta Wojska Polskiego dojdzie do konfrontacji między oboma politykami. Jej wynik może być bardzo ciekawy.

Wszystko zaczęło się, gdy Służba Kontrwywiadu Wojskowego wszczęła śledztwo przeciw gen. bryg. Jarosławowi Kraszewskiemu. Generał był zaufanym doradcą prezydenta w sprawach wojskowych i dyrektorem Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Duda postawił PiS-owi ultimatum w tej sprawie, które nie zostało wypełnione. Można więc spodziewać się, że starcie szefa MON z Głową Państwa nie będzie należało do przyjemnych.

Według mediów, we wtorek 15 sierpnia prezydent Andrzej Duda wygłosi przemówienie, w którym odczuwalnie ma uderzyć w szefa resortu obrony. Ma mu pokazać tym samym jego miejsce w szeregu. Tekst przemówienia napisany został przez ekspertów z BBN i wedle tego, co ustaliły media brzmieć ma „dosadnie”.

Dzień 15 sierpnia 2017 roku będzie szczególny także z innego względu. Po raz pierwszy tego dnia nie zostaną wręczone nominacje generalskie i admiralskie. Prezydent odrzucił bowiem wszystkie propozycje awansów, które przedłożył mu Antoni Macierewicz.

...

Zobacz również