Szykuje się rewolucja? Kolejna partia chce podwyżek dla Polaków. 2 tys. złotych dla każdego, ten pomysł prześciga ostatnie reformy Prawa i Sprawiedliwości. 

Włodzimierz Czarzasty, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej zdradził publicznie plan partii na najbliższe wybory. Ich nowy sztandarowy projekt zakłada podwyżkę dla każdego obywatela. Projekt nazywa się „Trzy razy 2 tysiące” czyli najniższa emerytura, renta i płaca ma właśnie tyle wynosić. Jak poinformował lider SLD, koszty tego projektu dla budżetu państwa będą wynosić około 20 mld złotych rocznie.

Jeżeli w tej chwili skarb państwa dopłaca do ZUS – w zależności od poziomu bezrobocia i zasobów finansowych – 70 mld zł w skali roku, i to się zmniejsza, bo bezrobocie spada, w związku z tym uważamy, że przy rozsądnym zarządzaniu finansami państwa to jest do spełnienia – zaznaczył Czarzasty.

Pomysł prześciga ostatnie reformy PiSu czyli „500 plus”, które dawane jest na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie. Program działa i wiele osób sobie go chwali. Czy takim projektem SLD przyciągnie do siebie wyborców?

Źródło: msn.pl

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu


Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków

...

Zobacz również