Będzie ostro! Kaczyński spotka się z Wałęsą

Będzie ostro! Kaczyński spotka się z Wałęsą

Były prezydent Lech Wałęsa i prezes PiS Jarosław Kaczyński mają spotkać się tego samego dnia. Gdańsk może być świadkiem ciekawych scen. 

4 grudnia Wałęsa i prezes Kaczyński zderzą się na swoje racje w sądzie. Według informacji RMF FM Kaczyński domaga się od byłego prezydenta przeprosin. Wałęsa natomiast deklaruje już teraz, że o żadnym przepraszaniu nie może być mowy. Konflikty obydwu polityków, ze wspólnego kiedyś obozu, trwają już od dawna. Jeszcze do czasów wzajemnej współpracy w kancelarii prezydenckiej podczas prezydentury Wałęsy wszystko było w jak najlepszym porządku. Potem nastąpiło całkowite odwrócenie sytuacji. Obaj panowie delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą. Podczas protestów organizowanych przez Jarosława Kaczyńskiego w latach 90. palono nawet kukłę Wałęsy. Konflikt między antagonistami był wielokrotnie opisywany w licznych artykułach, a nawet książkach.

Pokłosie wpisu Wałęsy na portalu społecznościowym

Spotkanie z 4 grudnia, jakie będzie miało miejsce w gdańskim sądzie, dotyczy konkretnej sprawy. Rok temu na swoim prywatnym koncie na Facebooku Lech Wałęsa zamieścił post w którym wprost pisał o odpowiedzialności Jarosława Kaczyńskiego za katastrofę prezydenckiego Tupolewa. W związku z tym, że prezes Kaczyński nie zgadza się z tymi zarzutami, wniósł sprawę do sądu. Proces na pewno będzie głośno relacjonowany przez wszystkie liczące się media. Nie ma co bowiem oczekiwać polubownego rozwiązania sprawy skoro Wałęsa już mówi o braku przeprosin ze swojej strony. Wszystko w takim wypadku w rękach sądu. Obaj panowie będą bronili swoich racji i z pewnością nie nie odpuszczą znając ich charaktery. Prezes Kaczyński będzie musiał dowieźć, że to nie on odpowiada za tragiczny lot do Smoleńska. Czyja racja  będzie tą prawdziwą, dowiemy się po decyzji jaka zapadnie na procesie. Stronnicy obu panów już zacierają ręce na to, że "ich prawda o Smoleńsku" będzie prawdą sądu. Lech Wałęsa ma ostatnio problemy z długami Instytutu swojego imienia. Do tego ma dojść jeszcze Jarosław Kaczyński. Dla laureata Pokojowej Nagrody Nobla tego może już być za wiele. Źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News