„Rzeczpospolita” podała informacje o planowanym przejściu części posłów opozycyjnych do Prawa i Sprawiedliwości. Według gazety toczą się zaawansowane rozmowy w tym zakresie. Wiadomość rozwścieczyła Pawła Kukiza.

Zgodnie z tym, co podała „Rz”, do PiS przenieść miałoby się 2 posłów PSL, 5 Kukiz’15, a także 2 z PO. Według dziennikarzy negocjacje trwają już od miesięcy, ale przyspieszyć je miało polityczne zamieszanie wokół reformy systemu sądownictwa.

– PiS ma liczyć na konkretne efekty takiego transferu, zwłaszcza wizerunkowe. Po spekulacjach o możliwym rozłamie w obozie władzy powinny one stworzyć wrażenie potęgi i atrakcyjności partii rządzącej. PiS chce też budować swoją siłę, aby w newralgicznych głosowaniach jesienią nie było nawet cienia wątpliwości, że najważniejsze dla nich projekty nie przejdą – pisze Rzeczpospolita.

Ewentualne roszady personalne w Sejmie najbardziej uderzyłyby w Polskie Stronnictwo Ludowe, które po stracie 2 posłów pożegnałoby się z klubem parlamentarnym. W tej teoretycznej sytuacji z taką ilością posłów, PSL mogłoby pozwolić sobie jedynie na klub poselski. Zmniejszyłoby to ilość czasu przysługującego ludowcom podczas wystąpień na sali sejmowej.

Najbardziej żywiołowo zareagował Paweł Kukiz. Muzyk wściekł się na informacje rozpowszechniane przez „Rzeczpospolitą”. Swoje niezadowolenie wyraził w jednym z wywiadów.

– Ta publikacja to bzdura i poziom pudelkaNiedoczekanie! To PiS-owskie marzenia i słaba prowokacja. Przejście do PiS-u w tej sytuacji to wilczy bilet i polityczne samobójstwo, więc myślę, że nikt się nie da na to złapać. Trzeba być głupim by myśleć, że starzy PiS-owcy wpuszczą kogokolwiek nowego na ich listy wyborcze – stwierdził Paweł Kukiz.

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

źródło: wmeritum.pl

...

Zobacz również