Jak poinformowali liderzy grupy „Tęcza i Wiara”, na Światowych Dniach Młodzieży pojawi się oficjalna pielgrzymka osób identyfikujących się ze środowiskami LGBT. Część z nich spotkała się ponadto z kardynałem Dziwiszem.

W ramach organizowanej przez „Tęczę i Wiarę” pielgrzymki na Światowe Dni Młodzieży, na krakowskim Kazimierzu będzie funkcjonowała „Przystań dla tęczowych pielgrzymów”, gdzie wierzący geje, lesbijki, transseksualiści i inne osoby niebędące heteroseksualnymi będą mogły się spotkać i podzielić innymi swoimi doświadczeniami między innymi nt. jak pogodzić religię chrześcijańską ze swoją orientacją. W ramach „tęczowej przystani” będą także odbywały się wykłady i pokazy filmowe, podczas których wierzący LGBT będą mogli się dowiedzieć jak pogodzić swoją orientację z przynależnością do Kościoła katolickiego.

Jak również poinformowali liderzy grupy „Tęcza i Wiara”, odbyło się nawet spotkanie ich środowisk z kardynałem Stanisławem Dziwiszem i jego biskupami pomocniczymi. Mimo, że nie uzyskali wpisu „tęczowej pielgrzymki” na oficjalną listę imprez towarzyszących ŚDM to – jak zapewniają – i tak są zadowoleni, że zostali życzliwie przyjęci i wysłuchani.

 – Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będzie przebywać około 400 tys. osób. Można szacować, że znajdzie się wśród nich kilka albo kilkanaście tysięcy mniej lub bardziej akceptujących siebie gejów i lesbijek. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której będą oni czuć się bezpiecznie i znajdą odpowiedzi na trapiące ich pytania – powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą Misza Czerniak, jeden z liderów grupy „Wiara i Tęcza”.

fot. facebook
fot. facebook

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: rzeczpospolita

...

Zobacz również