Ministerstwo Edukacji ogłosiło własnie listę kierowników zespołów, które zajmą się przygotowaniem podstaw programowych dla szkół. Największe kontrowersje wzbudza prof. dr hab. Urszula Dudziak, która będzie odpowiedzialna za edukację seksualną dzieci. Pracownica Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wzbudza kontrowersje m.in. poprzez swoje twierdzenia na temat antykoncepcji i jej konsekwencji. 

MEN ogłosił listę kierowników zespołów, które będą układać podstawy programowe dla szkół. Większość nazwisk nie wzbudza większych kontrowersji wśród opozycji z lewej strony polskiej sceny politycznej, z jednym wyjątkiem – prof. dr hab. Urszula Dudziak, która jest pracownicą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i częstym gościem w rozgłośni i telewizji o. Tadeusza Rydzyka.

To co najbardziej nie podoba się opozycji to poglądy Dudziak na temat antykoncepcji. Jak przekonuje profesor KUL, prowadzi ona głównie do kobiecej prostytucji oraz zdrad małżeńskich.  Jak wyjaśnia prof. Dudziak w jednym z wywiadów, antykoncepcja hormonalna (tj.  tabletki) „rozrywa jednoczący i prokreacyjny cel aktu małżeńskiego”.

Kobiety korzystające z antykoncepcji są – według prof. Dudziak – rozwiązłe, ponieważ fakt iż, nie zajdą w ciążę sprawia, że nie muszą się martwić i chętniej podejmują współżycie z innymi mężczyznami (nawet jeśli są mężatkami). Innymi konsekwencjami stosowania antykoncepcji jest m.in. uzależnienie od seksu.

anty

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh

Zobacz również